• kedi hafızasının köpeğinkinden üç yüz kat mı ne fazla olduğunu duymuştum. ama seçiciymiş. işine gelirse...
  • sadece çok sevdiği ve bağlılık duyduğuna başıyla toslayan tüy yumağa. baba oğul takılıyoz biz:

http://i.imgur.com/x5klcai.jpg
  • röntgenci ayol bu hayvanlar. bildiğin balkon kapısından içeriyi gözlüyorlar kapı açık olduğunda. içerde temizlik mi yapılıyor, elektrik süpürgesi mi çalışıyor, banyodan çıkıp üstünü giyinen mi var, yemek mi yenmiş hiç umurlarında değil valla. bir tanesi de değil ki bunu yapan, her seferinde değişik bir kedi ile burun buruna geliyorum. kapı teli yüzünden içeri giremiyorlar ama izlemekten de geri durmuyorlar.

bir de ben onları öyle görünce sevmeye giderken kaçmasalar çok iyi olacak da kaçıyorlar işte. kim nasıl korkuttuysa zamanında...
  • yavruyken eve alıp büyüyünce vahşisine denk geldiğim ibine.

bide 13-14 yıl yaşıyomuş la bunlar.

(bkz: seviyorum ulan merkez)
  • annesi babası evde büyüse, kendisi evde doğup avuç içlerinde büyüse de genetik olarak yaban kedisi çıkabilen hayvandır. tüm vücudumda beyazlaşmış yırtık izleri var, oyun filan değil, allah yarattı demiyor. üstelik bu bir de kız, ama calamity jane mi desem, vampirella mı? her şeye rağmen sevgim sonsuzdur, gönlümün sultanıdır, tek dileğim uzun süre birlikte yaşamamız. on yıl daha geceleri banyoya gitmesem de olur.
  • vampirella'm az önce kızgınlık döneminin verdiği enerjiyle salonun kapısını açıp kendini evimizin prensi, kıvanç tatlıtuğ'un kedi versiyonu olan aslan parçamın üzerine atıverdi. ama normalde ondan dayak yediği için ayrı tutulan prensimiz ayı yavrusu büyüklüğündeki kızımdan korkup kaçtı. üstelik ikiz kardeşi ve sevgilisi olan üçüncü kedimiz de kıskançlık krizine girdi. bir ara üçüncü kediyi ortamdan uzaklaştırıp iki büyüğü bir araya getirmeye çalışacağız. (bkz: kanlı düğün)

cidden çok duygulu hayvanlar...
  • kendisine yoga matı verdi arkadaşım. üstünde yatıyor, ara ara tırnaklarını törpülüyor, bir de esniyor. yoga yapıyor resmen.

bir de şu kare entel perdelerden buldum bir yerde, eve getirdim, onu da çok seviyor, oynuyor duruyor onla.

ama en büyük keyfi tuborg gold'un kapağını ağzında taşıyıp ben ders çalışırken terliğimin içine koyup oynamak.
  • bensiz yasayamayan dingil.
    ama oyle yilisik cinsten degil. asla oyle gelip kucagina kivrilip da sev beni diye simarmaz. yaptigi sey ben nerdeysem oyle beni gorebilecegi bir pozisyon alip beni izlemesi.
    beni ayagina bekler bi de hep. maymun oldum valla elinde. ama o kafasini agzima yapistirip yapistirip op beni demesi yok mu? iste ona her sey deger yahu. bak simdi de geldi yine burda 1 metre otemde duruyor. birazdan iceri gecegim oraya gelicek bu sefer.
  • insanlardan daha çok sevdiğim,hayvanlar arasında da en çok sevdiğimdir.
hesabın var mı? giriş yap