• dün gece sokaktaki bir kediye pişt dememle birlikte auğrrr diyerek peşime takılması bir oldu. sanırım kediler tarafından "haddinden çok" beğeniliyorum...
  • son derece mutluluk veren bir durumdur. gelip gurul gurul bacaklarınıza sürtünmesiyle içinizi sıcacık yapar.
    başını okşayıp önüne biraz mama koyarak da güzel bir final yapılması gereklidir.
  • "ben galiba sevilesi bir varlığım iyi bir kalbim var hissediyor tüylü mahluk yoksa gelir mi hiç yanıma" dedirtir insana.
  • sevmeyle doğru orantılıdır
  • bununla ilgili bir teori var. komşuya format atmaya gittiğimde onların dokunamadıkları(ama besledikleri ve aynı evde uzaktan uzaktan yaşadıkları*) kedileri kucağımda yatıp mayışıp gırlamıştı. nası yaptın diyerek birbirlerini çağırıp gösterdiler. ben bir şey yapmadım ki, kedi kendi geldi. bu yüzden, "acaba normalde kediye eziyet mi ediyorlar" diye düşündüm hep. sonra taşındılar da bu şüpheyi unuttum.

ondan sonra internette okudum ki "dişi kediler erkek insana, erkek kediler de dişi insana gider, kendini güvende ve iyi hisseder" yazıyordu. meğer ondan o gün dişi kediyle arkadaşlığın bir üstü sevgililiğin bir altı olmuşuz. bilgisayarın işi bitince kediyi üstümden kaldırıp yere koyarken tırnaklarını giysimden zor ayırdım.
  • krediler okudum, beyin yanıyor 15:30'dan sonra
  • merhaba, o benim! karşılıklı hoşlanıyoruz birbirimizden. yolda gördüğü her kediye seslenen, çağıran biri olarak onları çok sevdiğimi bilmelerine bağlıyorum ben bunu. eğer yaklaşmaktan çekiniyorsa önce onun hizasına inip elimi uzatıyorum. çekine çekine biraz yaklaşıp burnunu değdiriyor. uzanabilirsem elimle başını, burnunun üstünü okşuyorum. sonra yanıma geliyor ve bir bakmışım patisi kucağımda ama buna genelde izin vermiyorum kaç tane pantolonumun iplerini çıkarttılar o tırnaklarıyla.
  • kedi yokmus gibi davranirsaniz ve oturuyorsaniz kedi size gelir.
    turk kizi gibi bir sey iste. oyle davranin kopeginiz olsun.
  • sokaktaki çöp kutusundan üstünüze kedi atladıysa tebrikler, kediler tarafından sevilıyorsunuz.
  • ya çok güzel bir şeydir bu. parkta otururken, bahçesi olan bir yerde çay/kahve içerken tontiş bir şeyin kuyruğunu dikmiş gelip insanın bacaklarına sürtünmesi, boncuk boncuk gözlerle "hepsini tek başına mı yiycen şimdi" diyerek insanın boğazına dizmesi ekstra güzeldir.

bir kedi ya da köpek hangi ruh halinde olursam olayım enerjimi ve mutluluğumu tavana çıkartır. bir dinin peygamberi olsam bu kadar seçilmiş hissedemem herhalde.

son olarak bir kamu spotu çekmeyi düşünüyorum bu konuda: kedi mutluluktur.
hesabın var mı? giriş yap