• gergin bekleyiş’in şu şarkısında bu eyleme çok güzel teşvik var:
    https://youtu.be/as9lv0uhifw
  • günaydını eksik etmem. nereden alıştıysam el falan da sallıyorum, o garip oluyor cidden
  • selam vermek ne ki? benim tüm duygu durumumu anlatacak kediler var.
  • bir şeyler yiyorsa afiyet olsun diyorum, su içerken görürsem de yarasın bebeğime falan diyorum *zaten selam vermemek imkansız. sokağa çıktığımda en az 10 kedi sevmeden dönmem
  • oturduğum sitede kedi evi var, belediye yaptı. bu sebeple bolca kedimiz var. bazıları asansöre bindiğinizde sizle birlikte gelen tiplerden. böyle şapşik başka bir canlı yok sanırım. güne güzel başlamanızı sağlıyor hergeleler.
  • tanıdık bir kediyse gözler yavaşça kısılırken senkronize bir şekilde “selamûn aleykûm kedi kardeş” denir. o da sizi tanıdıysa gözlerini yavaşça kısarak “ve aleykûm selam” diyecektir. eğer kedi kişisi yabancıysa “hello kitty” diye muhabbete girilir.
  • yakında kafa tokuşturucaz mahalledeki kedilerle.
  • az önce bir kediye denk geldim.

yolda benimle paralel bir şekilde baya baya yürüdü.
    ben durunca o da durdu 3-5 saniye bakıştık sonra yürümeye devam ettik.
    bir köşebaşına gelince selamlaştık ve yollarımıza devam ettik.

mutlu ettin be kedi, varol.
  • son on yıldır tek birini bile es geçmedim. sadece kedi ile de kalmıyor; köpek, kuş, salyangoz, kirpi, tavuk her canlıya selam veririm.
    tanımadığım insana versem bana deli dicek canım hayvanlar hiç öyle mi? her seferinde de cevap verirler.

tanım: başlığı görünce hah tek değilmişim dedirten hayvan dostu insanların alışkın olduğu durumdur.
  • nickimden yola çıkarak düzenli olarak yaptığım eylemdir.
hesabın var mı? giriş yap