şükela:  tümü | bugün
 • bomba etkisiz hale getirmeye dayalı, basit ama eğlenceli bir oyun.

  özetle bir kişi sadece bombayı görebiliyor, diğer kişi (veya kişiler) ise sadece bomba etkisiz hale getirme klavuzunu. tamamen sesli iletişim üzerine kurulu.

  steam üzerinde de var ama kendi sitesinde drm free olarak mevcut.

  web sitesi

  sanki çok oynandıkça ezberlenebilirmiş gibi geliyor ama anladığım kadarıyla klavuzları belli periyotlarla yeniliyorlar.
 • morse code dışındaki bütün modülleri zevklidir. en zor modül gibi görünen complicated wires modülü bile bir yerden sonra anlaşılmaya başlanıyor, ama morse code modülünü çözerken defuser'ınız gerçekten mors alfabesi bilmiyorsa ve ışık yanma uzunluklarını karıştırıyorsa (mors alfabesini günlük hayatta kullanan biri falan değilse mutlaka karıştıracaktır) işiniz biraz zor olabiliyor.
  ayrıca bazı modüller*** için expert'ın bir kağıda not tutması gerekebiliyor.
 • son zamanlarda çıkmış en yaratıcı indie oyunlardan birisi.

  oyunun tanımı ve oynanış talimatları gayet basit olsa da aksiyon halinde (yani bombayı çözerken) grubunuzla yaşadığınız stres tarif edilemez derecede zor. okuduğunu anlayan ve anlatabilen kalabalık bir arkadaş grubu ile geçemeyeceğiniz bölüm yok gibi. oyunun en ilgi çekici kısmı da bombayı çözen kişinin talimatları okuyamaması, talimatları okuyan kişinin de oyunu görememesi diyebilirim.

  oyun steam'de %99 olumlu oy ortalaması ile 24 tl. shooter oyunlardan bıktıysanız ve arkadaşlarınızla gerçekten eğlenmek istiyorsanız, go for it !
 • oynanış tarzıyla baya farklı bir oyun. manual bazen çok kafa karıştırabiliyor ama eğlenceli. tabi ciddi dereceler yapabilmek için en az 3 kişi şart. türkçe gameplay videoları da youtube'a düşmüş hatta.
 • bir oyuncunun çeşitli modülleri deaktive ederek, diğerlerinin de ona kılavuz vasıtasıyla yardım ederek bombayı patlamadan etkisiz hale getirmeye çalıştıkları inanılmaz zevkli oyun.

  türkçe imha kılavuzu da çıkmış durumda.

  oynarken heyecan, stres, zamana karşı yarışma hepsi bir arada.

  karmaşık kablolar ve mors biraz zorlasa da yeterince kalabalık(4 5 kişi) bir ekiple, organize hareket ederek üstesinden gelmek mümkün.

  oynamak isteyen sözlük yazarları yeşillendirsin, ekşi ktane takımı kuralım, düzenli oynayalım.
 • inanılmaz keyifli oyun fakat mors alfabesi tıkandığımız yer oldu şimdilik. bilen varsa yeşillendirsin.