• kimdir nedir anlamadığım, babası sayesinde bir yerlere gelmiş bir türk vatandaşıdır. açıkçası e-sporla alakası olmayan birisinin neden direktörlük yaptığı konusunda düşüncelerim var ve bu tecrübesizlik muhtemelen secret takımına yansıyacak. seneye secret lisanslı a4tech çakma mausları falan gelirse şaşırmayın. bu adamın bu takıma paradan başka katkı sağlayacağını düşünmüyorum.
  • takıma * paradan başka katkı sağlamasına gerek olmayan, esport ve dota hayranı bir milyoner. ilk defa olan bir şey değil bu, çin'de newbee ve ıg takımlarının sahipleri de çinli milyonerlerin oğulları. bu tür yatırımların, esportsa katkı sağlayacağını düşünüyorum.
  • şaşırtıcı ama iyi bir yatırım yapmış, esports'la ne alakası olduğunu bilmediğim adam.secret takımının direktörü.
  • ti5 esnasında na'vi ekibi kendisi ile röportaj yapmış.

https://www.youtube.com/watch?v=mogedme0sbc

https://www.youtube.com/watch?v=d2mklpw-ouu (türkçe altyazılı)
  • röportajda, beklediğimin aksine son derece samimi, bilgili ve ilgili olduğunu göstermiştir. twitter takipçileri satın alması, milyoner oğlu olması, ipad gamer olması falan önyargı oluşturuyordu ama yanılmışız.
  • team secret'ın yöneticisi olduğunu daha yeni öğrendim, dota adına önemli bir gelişme ama türk e-sports'u için bir anlam ifade etmiyor tabi. türkiye gibi dünya'nın en lamer, en kalitesiz ve en rezil online oyuncularının olduğu bir ortama yatırım yapmış olsa külli zarar ederdi. mantıklı davranıp güzel bir yatırım yapmış, her ne kadar secret ti'da beklentilerin altında kalsa bile. kendisinin röportajını dinledim biraz önce, hiç de öyle olayla alakasız zengin bir milyoner görüntüsü uyandırmadı bende. aksine e-sports, dota ve takımlar konusunda gayet bilgi sahibi olduğu söylenebilir, ilgili youtube videosu altında da yabancılar tarafından yapılan bir hayli olumlu yorum mevcut. burada kendisine ön yargılı yaklaşılmasını doğru bulmadım, güzel bir girişimde bulunmuş tebrik etmek lazım.
  • ti5'teki malum röportajı ile tüm esports'çuların gönlüne taht kurmuştur. umarım team secret dağılmaz ve bu adamın altında seneye dota oynarlar.
  • popüler cs:go takımı olan eski titan oyuncularına talip olmuştur.

https://twitter.com/…oglu/status/687610056037285888
  • teamsecret dota2 shangai major'u kazandı (mart, 2016). 1,1 milyon usd ödül aldı. kendisinin bu başarıda payı var.
  • başında olduğu team secret dota 2 takımının eski oyuncusu eternalenvy tarafından yazılan zehir zemberek bir blog ile hedef tahtasına oturtulmuş türk. blog'da ayrıca takım kaptanı puppey hakkında ciddi suçlamalar ve itiraflar var.

hikayeyi bir de öbür taraftan dinlemek lazım tabii. ama şu kesindir ki; dota 2 komünitesinin gözünde team secret ve puppey artık bitmiştir. eğer iddialar doğruysa, kemal'a çürümüş türk yöneticilik anlayışını esports sektörüne bile bulaştırıp bizi daha da rezil rüsva ettiği için teşekkür ediyorum.

ilgili blog için tık

ekleme 1: takımda yer almış olan bir diğer oyuncu olan misery da kendi açıklamasını yapacağını duyurmuştur. bekliyoruz.
    ekleme 2: geldi.
    ekleme 3: blog'un tüm medya nesnelerini içeren hali servis edildi.
hesabın var mı? giriş yap