• sevgilinin onaylamadığı bişey yapıldığında da hissedilir.uzak durmak lazım tabii..
  • sabah 6 ya kadar oturmak,aynı sabah 9 da sınav olmasına ragmen aptalca sarkılar dınleyıp bol bol sıgara ıcmek,kafandakı bınbır cını uzaklastırmaya calısmak..vucudunu parcalarcasına keselenmek ama bı turlu o pıs kokunun ustunden cıkmaması..sora oturup aglamak ısın gucun olmadıgı ıcın..butun kıyafetlerını boylarına renklerıne gore tekrardan gardroba yerlestırmek..sora gıdıp mutfakta ne kadar bulasık varsa yıkamak hatta olmayanları bıle yıkamak..avuclarının kanaması..parcalanmak..dagınık kalmak..
  • anneme yada babama yalan söylemek zorunda kaldığımda hissetiklerimin tercümesi
  • insanın kendini fazlasıyla bencil ve yalancı hissetmesi sonucu içinde bir çığ gibi büyüyen sıkıntının egoya kafa atarak iki seksen uzatması sendromudur. yaşanılan yerin dağınıklığı, kişinin pasaklılığı, kandaki alkol miktarı gibi katalizörler malum hırkanın daha uzun bir süre omuzlarda taşınmasına sebep olur.
  • bir başkasından tiksinmekten daha zor olsa gerek insanın kendinden tiksinmesi... ben hiç yapamıyorum. kendime kızıyorum, utanıyorum, kızarıyorum falan ama, kendime nasıl "öyk, ıyyy" diyim?
    tiki icadı bunların hepsi. "ay kendimi köylü gördüm, kendimden iğrendim"... zaten yazık topu topu 10 kelimeyle konuşuyolar, onlardan biri de iğrenmek olunca böyle saçma sapan kullanıyolar işte. patolojik gördüm ben bu eylemi. yüklenin babam, sevmiyorum tikileri.
  • başlamakta olan bir çeşit iç savaşın ulaşabildiği son noktadır. allah vermesin çok tehlikelidir. bir insanın kendisinden tiksiniyor olması demek kendisinden uzaklaşmak istediği, beraber zaman geçirmek,ortak faliyet yapmak istemediği anlamına gelir. bir insan kendisinden uzaklaşabilir mi, hayır uzaklaşamaz. peki kendisi olmadan birşeyler yapabilir mi,hayır yapamaz. o zaman kendimizle aramızı iyi tutmamız, kendimzden tiksinmememiz gereklidir. eğer olur da kendimizle aramız açılırsa mutlaka araya aracı filan sokmadan düzeltmeli, kendimizi terbiye edip gönlümüzü almalıyız. çünkü kendimizden tiksinirsek kendimizle zaman geçirmek istemez, kendimizi kendimizden en uzak hissettiğimiz bize zevk vermeyen faliyetlerde bulunuruz. hayattan zevk almaz, sonra bundan da kendimizi sorumlu tutarız. aman kendimizi sevelim, kendimize iyi bakalım. unutmayalım kendimiz kıymetliyiz...*
  • posa gibi, çöp gibi hissetmektir.
  • sizi seven insanlarında saf olduğunu düşündürür.bunu düşündüğünüz için bir kat daha tiksinirsiniz kendinizden..mideniz bulanır**.
  • (bkz: hata)
  • her gun istemedigin bir ise giderken insanin agzinda ve midesinde duydugu hissiyat.
hesabın var mı? giriş yap