• pinhani'nin sevmekten usanmam romantikliğinden kendinden usandırma olgunluğuna, gerçekliğine eriştiğini gösteren eser.

--- spoiler ---

bu dünyadan bir şey olmaz
    --- spoiler ---
  • uzun yıllardır ilişkide olan, hayatı paylaşmaya çalışan insanların çok daha iyi anladığı şarkıdır. elbette şarkıyı dinlerken "bu dünyadan bir şey olmaz" sözü duyulduğunda insanın içi acıyor ve kabulleniyor; ama sanırım "kendinden usandırma, kalbimden utandırma beni" kısmı çok daha kuvvetli.

insanın "kalbinden utanması" bir başkasından (başkası o bile olsa) usanmasına göre çok daha zor.

ama her ilişki, belki de düzenli aralıklarla insanın kalbini zorlayabilecek kadar zorlaşıyor. o anlarda yaşanan utanç ise kalpte kalıcı bir zarar olarak kalıyor muhtemelen.
  • altyapısına bayıldığım pinhani şarkısı. piyano icrası çok tatlı olmuş. 7/8'lik yürüyüşle neler yapılabileceğine güzel bir örnek.

gavurların 7/8 kullanımına güzel bir örnek haken - somebody
  • kendinden usandırıyorlar da en kötüsü kalbinden utandırıyorlar.
  • pinhani'nin bir türlü vitesi arttıramadan, sakin başlayıp sakin biten son şarkısı.

amme hizmeti
  • sabahtan beri dinlediğim şarkı. sinan kaynakçı'nın, ölümsüzlüğü icat ettiğinin kanıtı.
  • ...
    ben dünyayı cennet belledim
    sensiz cenneti hiç düşünemedim
    bu dünyadan bir şey olmaz
    ama bari sen mahvetme
    kendinden usandırma, kalbimden utandırma beni

bu kısmında kendi içinde çelişen, ama bir şekilde kulağa çok güzel gelen, piyanonun borusunun öttüğü bir pinhani şarkısı.
  • içimden durup durup bu dileği yineleyişim, canım pinhani'nin böyle bir şarkısı olduğunu anımsattı. açtım, dinliyorum. usandırıyorlar annem. kalbinden de sevginden de utandırıyolar. ama pişman olmuyoruz okee?
  • bu şarkı bu akustik bu tını bu sözler nasıl ilgi görmez benim anlayamadığım herhalde 90’ lar ruhu barındıran biri yazmış dediğim süper şarkı
hesabın var mı? giriş yap