şükela:  tümü | bugün
 • her gün facebook'taki hayvan sahiplendirme gruplarında karşıma çıkan , bundan başka işi olmadığını düşündüğüm genellikle 45 yaş üstü teyzedir.

  bi insan her gün 10 tane kedi sahiplendirme ilanı verir mi , veriyor amk. bi insanın bunu yapabilmesi için her gün sokakta kedi araması lazım. bir de o kedinin ağzından salak salak şeyler yazıyolar ki kedilerden soğursunuz.

  ''melaba ben tekir, öksüz ve sevimli bi kediyim beni sahiplendiricek biri vay mı :') ''

  '' ben pamuk anama araba çarptı babam hapse girdi , kardeşim balici oldu allah rızası için bi mama verin :'( ''

  siz de görüyosunuz bunları, çocuğunu kartal kapan fatma girik gibi hissediyosunuz. sonra diyosunuz ilan sahibine kediyi sahiplenebilir miyim ? diye. bir bakıyorsunuz avrupa birliği kriterlerinden daha ağır kriterler amk.

  yok takip sözleşmesi, yok aile şartı, yok aylık gelir şartı ebesinin amı amk. kedi giderse nafaka da ödeyelim istersen. zaten sevmem de kedileri, aşağılık şişirilmiş balon hayvanlardır. köpek desen neyse , köpek adamın dibidir.
 • diğer hayvanları niye es geçtiğini anlayamadığım manyak teyzedir. kedi sahiplendirir ama gidip kasaptan 500 gram kıyma almayı bilir. ona göre hayvan sadece kedi ve köpektir çünkü. kedi ve köpek beslemek için üretilen mamaların da milyonlarca masum hayvan katledilerek üretildiğini bilmez. ya da bilmek istemez.

  bir hayvan besleyecek olsam at, eşşek, keçi gibi bir hayvan beslerdim. en azından dünyaya çok daha faydalılar.

  bunu yapan kişinin kadın veya erkek olması fark etmez. ruh sağlığı iyi değildir. loser aktivitesi işte.
 • şaka maka var böyle insanlar.
  sokakta gördüğü bütün hayvanları tutup tutup evine getirip millete veriyorlar.
  arkadaş rahat bırakın şu hayvanları ya, her gördüğünüz kedi sizinle yaşamak istemiyor.
  her gördüğünüz köpek sizin vereceğiniz insanla yaşamak istemiyor.

  yalnız baştaki arkadaşın kediler için hikaye yazıp "meyhaba ben tekiy, annem öldü, ablam oyospu oldu, ben de vuyduyuyoyum zaten" gibi acıklı yaşam hikayeleri yazmalarına ben de çok gülüyorum.
  hatta ekşi sözlükte de vardı bir tane.
  "anne babası ayrı bir kedinin günlüğü" gibi bir şeydi sanırım.
  baya yazmış döktürmüş, küçüklüğünü anlatmış duygu durumunu anlatmış hahahahaha.

  hayvan lan bu, kapıyı pencereyi açsan senden kaçacak hala koreli kızlar gibi sevimlilik ve duygu sömürüsü peşindesin hahahaha.

  "meyhaba ben sokak kedisiyim, bu abla beni oygan mafyası gibi kaçıydı, allah aşkına kuytayın beni bunun elinden" hahahaha.
 • muhtemelen dünya üzerindeki hiçbir varlığa tek bir yararı olmayanların en azından bir tarafından elinden geleni yapmaya çalışan insanları parlak zekâsıyla küçümsemelerinden daha hayırlı olan teyze. 2 gün sonra sokağa atmayın diye konulan kurallara dahi laf ediyor bi de bak hele, sen bu zihniyetle zaten hiç yaklaşma lütfen. ayrıca sen de genç bir delikanlı yahut hanımkız olarak işe yarar bir hayvanı(!) bir atı kurtar meselâ, bir eşşek, bir köpek veya bir insan, kurtar da seni örnek alsın insanlık bu işler nasıl olurmuş diye, lütfen mahrum etme.
 • menopoz teyze ahajs.

  bir an evvel literatüre geçmesi gereken teyze. menopoz teyze'yi daha çok cümle içinde kullanalım girişimciler yeni projelerine bu ismi versin, cafeler olsun, mağazalar olsun, nerdesin diye sorana menopoz teyze'deyim diyelim, bayıldım.
 • hicbir seyden haberi olmayan ve bizzat kendileri acilen terapi gormesi gereken tipitiplerin elestirdigi kadin. neymis sokakta gordugu kediyi alip sahiplendiriyormus. geri zekali liseli ergen. sen azicik cevrende olup biteni idrak edebilseydin o teyzenin muhtemelen o kedileri yarali ya da hasta bulup tedavi ettirdigini, sonrasinda da sokakta harcanip gitmesinler diye sahiplendirmeye calistigini bilirdin. ama sana dunya guzel oldugundan sokakta bu canlilarin neler yasadigini gormezsin, ac kalan kedilere artan yemeklerini vermeye bile tenezzul etmezsin, yazin bir kap su vermeyi akil etmezsin. hos sen otuzunu gecmis bile olsan ailenle oturdugundan kendi yemegini yapmaktan aciz oldugundan artan yemekler nereye gidiyor haberin bile yoktur.

  anliyoruz bencil yaratiklarsiniz, dunyada kendinizden baskasina en ufak faydaniz olmayacak. ama kendi disindaki dunyaya da duyarli ve bir seyler yapmaya calisan insanlara golge etmeyin bari.

  ayrica menopozu hakaret olarak kullanmak nedir ya? ne kadar bayagi, ne kadar asagilik, ne kadar acinasi bir ilkellik. insan degil homo erectus'sun sen.
 • kendini faydalı bir şeyler yapmaya adamış güzeller güzeli insanlardır.

  yel değirmenleriyle savaşırlar. şansları bol olsun.
 • hayatta oksijen israf etmekten başka amacı olmayan gavathinhoların taşak malzemesi olmuş üstün insan.
  klavye başında, aşırı yağ ve karbonhidrat tüketiminden göt çatalında çıkmış devasa sivilcenin beyninde yarattığı iltihabı öğüre öğüre kusan bu amcık ağızlılara bakmadan kedi sahiplendirmeye devam edebilir.
 • (bkz: ömür gedik)