• her erkek için doğrulanabilir niteleme.
    (ama etüdümüz sırasında aptal olduğunu kabul eden bir kadına da rastlayabilmiş değiliz)
    sonuç olarak sevgili bayan, erkeğinizin ukala bir salak olduğunun ayırdına varmış olmak sizi akıllı kılmıyor.
  • - zeki, zeki
    + efendim, bana mı seslendin, nurhayat
    - hayır birol ben zeki' ye seslendim
  • 'sandığımız' şeyler genelde işimize yaramasını umduğumuz ve var olma ihtimaline inandığımız şeylerdir.. erkeklerin genelde sandığı şeyler de yine genelde gönül işleriyle alakalı umut yetiştirme seraları gibi bir şeydir.. suni bir ortam yaratıp ilişki yetiştirebilecek şeyleri sanıp dururlar.. şeyli meyli genel bir tanım yaptıktan sonra; esasen kendini zeki sanan erkeklerin yolunun yol olmadığını söylemekte ciddi bir faide görüyorum.. zeki olan bir erkek kendini zeki sanmaz çünkü bu durumda.. direk zekidir.. ya ya..

ey kendini zeki sanan biraderim.. bak cesare pavese üstâd bir ara, bir yerlerde; senin için zekanın ne demek olduğunu şöylece izah etmiştir: "zeka gösterileriyle bir kadını elde edebileceğini sanmak kadar budalaca bir şey yoktur.. bu konularda zeka güzellikle yarışamaz;çünkü güzelliğin cinsel heyecan uyandırmasına karşılık, zeka böyle bir şey yapamaz.. insan bu tutumla, ancak zeka yetki, zenginlik ve ün elde etmenin bir aracı olarak göründüğü zaman bir kadını elde edebilir; çünkü bu durumda kadın sözü edilen olanaklardan yararlanacağını bilir.. ama zeka kendi başına, kişisel hiçbir yanı olmayan büyük bir makina gibi, her kadını kayıtsız bırakır.. unutmaman gereken bir gerçek.."
  • yüzünde mutluluk ile saflık arası bir tebessüm vardır. hani imam efendi teknik olarak kadınların nasıl dövüleceğini anlatır ya... işte öyle birşey.
  • olmayan erkekdir. biz kendimizi zeki sanmayiz sadece disariya oyle bir izlenim veririz. tamamen bir yanlis anlasilma mevzusudur.
  • klise iltifatlar zinciri kurarak kadini yataga civileyebilecegini zanneden bir erkektir.
  • araba kapisina soyle bir not ilistirebilecek yapidaki erkektir.

"isim.. telefon numarasi.. yinede guzel park edisti.. gulucuk.."

aman aferin ne iyi dusunmussun canim ama "de" ayri yazilir, ya onu napcaz?
  • karşısındaki kadını aptal yerine koymadıgı sürece zararsız olan erkek türüdür.
hesabın var mı? giriş yap