• i$letim sistemi kernel mode'dayken hafizada yer acmak icin diske yazilmi$* bir hafiza blogunu diskten tekrar geri okuyamadigi zaman alinabilecek iki mavi ekran ce$idinden biridir (digeri kernel_stack_inpage_error). uzerinde pagefile.sys ya da i$letim sistemi bulunan diskin bozulduguna ya da aniden sistemden sokuldugune delalettir. cogu zaman disk degi$tirmek ya da i$letim sistemini daha yeni bir diske kurmak durumu cozer.
  • hard diski sisteme slave only mode'da bagladiginizda da gorulebilen bir sorun kernel data inpage error .
    surprizlerle dolu microsoft dunyasindan bir cozum icin :
    http://support.microsoft.com/kb/330100/en-us
  • bu problemi çözmek için saçlarımın dökülmesine neden olan tecrübelerime dayanarak şunları önerebilirim
    1. adam akıllı virus taraması yapın
    2. çalıştırdan chkdsk /f /r yi çalıştırın
    3.ram'lerinizi soketten söküp tekrar takın.bu biraz türk işi oldu fakat işe yaradığını duydum (bkz: bir arkadaş)
    4.(varsa)yeni aldığınız donanımı doğru taktığınızı kontrol edin
    5.olmadıysa*
  • saat başı crash dump bilmemne hatası almama sebep olan allahın belası error.
    yepyeni formatlı bilgisayar afedersin, nerede hata var onu da anlamıyor insan.
  • az evvel başıma gelmiş olan iş. 2012 ekiminden bu yana sıfır problemle kullandığım vaio mdan bozuk hoparlör sesi geldi. :( bu surat ifadesi çıktı. reset attı kendine sonra. ne oldu anlamadım. nazar mı değdi. reclean pro ve norton antivirus kullanıyorum.
  • cmd üzerinden disk taraması veri kaybına yol açar mı? yeşillenmek isterim
  • nvdia ekran kartı ile bir oyun açtığımda aldığım hata. ama intelin entegre ekran kartıyla bu sorun olmuyor. sebebini anlamıyorum zaten kendi jenerasyonuma göre teknoloji özürlüyüm.
hesabın var mı? giriş yap