şükela:  tümü | bugün
 • akp istanbul milletvekili metin külünk, chp lideri kemal kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunarak, söz konusu man adaları belgelerinin savcılığa teslim edilmediği takdirde evinde, işyerinde, chp genel merkezinde arama yapılarak el konulmasını talep etti.
 • az delikanlı olun lan. belgeler devlet bankası dekontları. niye kılıçdaroğlu’nu hedef göstermek yerine devlet bankasından bunun teyidini istemiyorsunuz?

  olay bu kadar basit aslında.
 • ilginç bir istek. kılıçdaroğlu belgeleri 80 milyona teslim etti oysa ki. sayın külünk belki bilmiyordur diye kendisine yardımcı olalım.

  önce şuradan belgeleri açıyoruz. sonra sağ üst köşeden yazdır butonuna tıklıyoruz ve ardından da elimizdeki belgeleri dikkatle okuyoruz.
 • sanırım birileri arama bahanesiyle kk'nın evine delil yerleştirmek istiyor. artık paçaları ne kadar tutuştuysa...
 • bu aptal başvuruyu yapan akp milletvekilinin adı metin külünk’tür. kendisi itü’de okumuş bir mühendis ama tam bir götdeş. bu yüzden önce götdeşi açıklayacağım.

  götdeş : yediği içtiği ayrı gitmeyen, sıkı dost olan iki kişi. aynı kaban sıçan iki göt sahibi. çok yakınlar ama yaptıkları iş götlük.

  şimdi külünk’ün kimin götdeşi olduğunu açıklayalım. kaynak oda tv :

  ————————————————————————————

  meclis gündemine geçen hafta gelen “iç güvenlik tasarısı” ile tbmm’de daha önce görülmeyen kavgalar çıktı. öyle ki akp’li vekillerin saldırıları sonrasında muhalefetten birçok vekil yaralandı, hastaneye kaldırıldı.

  meclis’teki kavgalarda sürekli akp’li vekil oktay saral’ın ismi gündeme geldi. ancak, bir o kadar önde duran bir isim daha var: akp istanbul milletvekili metin külünk…

  peki metin külünk kim ve bu gücü nereden alıyor?

  önce akp’li vekil külünk’ün daha önce ki vukuatlarını sıralayalım…

  “günah işleme özgürlüğü”

  metin külünk'ün, 17 aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasıyla ilgili mart 2014’te habertürk tv'de balçiçek ilter'in sorularını yanıtladı. külünk’ün, 17 aralık rüşvet ve yolsuzluk ile ilgili “allah insana günah işleme özgürlüğü vermiştir” şeklindeki sözleri tartışmalara neden olmuştu.

  başkonsolosa saldırdı

  10 ağustos 2014 cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi almanya’da gurbetçilerin oy kullanması sırasında kurallara uygun hareket edilmesini isteyen essen başkonsolosu şule özkaya’yı saldırmış, tehditler savurmuş ve alman polisine haber verilince de olay yerini hızla terk etmişti.

  gazeteciye hakaret

  metin külünk, ekim 2014’te haber yapmak için akp'nin programını takip eden yeni şafak muhabiri kübra kara'ya ağır hakarette bulundu. gazeteciye, 'ahlaksız...saygısız...edepsiz' şeklinde ifadeler kullanan külünk, muhabir kara’yı tehdit de ederek, 'hangi gazetedesiniz? patronlarınızla konuşurum. benim adım metin külünk, yaz' dedi.

  el kaideci firma ile metin külünk bağlantısı

  metin külünk ismi daha önce de el kaide bağlantılı bir firma ile gündeme gelmişti.

  iddialara göre, ortakları el kaideci olan maram adlı şirketin yemen'e ihraç ettiği prefabrik malzemelerin gümrükleme işlemlerini metin külünk’ün de ortağı olduğu inanç nakliyat tarafından yapıldı. inanç nakliyat'ın bir başka ortağı metin külünk'ün amcaoğlu burhan külünk ise, akp iktidara geldikten sonra türkiye denizcilik işletmeleri'ne genel müdür olarak atandı.

  bunlar metin külünk’ün vukuatlarından bazıları…

  külünk’ün tüm bunları yaparken güç aldığı yer ise ak saray, yani cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’a dayanıyor.

  metink külünk de tayyip erdoğan gibi rize güneysulu… ancak hemşeri olmalarının yanı sıra, metin külünk’ün halasının kızı (kuzeni), cumhurbaşkanı erdoğan’ın kardeşi mustafa erdoğan’ın eşi…

  yani külünk ailenin içinden bir isim…

  şimdi külünk’ün milletvekillerine saldıracak gücü de nereden aldığını anladınız mı?

  ————————————————————————————

  gördüğünüz gibi acayip bir göt bağı var bu kişilerin. yoksa muhalefet belgeleri açıklarken direkt olarak erdoğan’ın ailesinin etik olmayan belki de yasal olmayan ilişkilerini hedef almıştı ama araya bu herif girdi ve evrakları istedi. şimdi biz bu zirzopa soralım. sana ne aq. sorunun muhatabı kifayetsiz açıklasın meramını. sen niye hayır malkoçoğlu benim diye ortaya atlıyorsun. yoksa senin de bu ahlak dışı ticarette payın mı var yoksa götdeş misin. halanın kızını erdoğan’ın kardeşine eş yaptığınız için mi bu telaş? sen kimsin?

  düzeltme : itü değil ytü mezunu. naturmort’a teşekkürler.
 • bunu gorüyon mu? (mona rıza)
 • ''ülke, biraz daha dış müdahaleye yaklaşsın'' demektir.