şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: sirke)

  hafif asitli olan doğal kaynaklarımızdan olan sirke aynı zamanda akvaryumlarda suyun buharlaşması ile oluşan kireç lekelerinin çıkartılmasında da en etkili yöntemdir. tabii bunu yaparken sirkeyi abartmamak lazım. böyle azar azar pamuğa azıcık azıcık değdirip silmek süretiyle kireç lekelerinden kurtulabilirsiniz. ha eğer akvaryum boşsa biraz daha rahat davranabilirsiniz ama yine de abartmayın ve iyice durulamayı ihmal etmeyin.

  çamaşır makinelerinde parlatıcı olarak kullanan arkadaşlarım da sonuçlardan oldukça memnunlar.
 • şahan gökbakar'ın en etkili reklam nasıl olur bildirgeci. "ulan ev hanımı. 20 reklamdır burda sana bas bas bağırmıyor muyum? bağırıyorum dey mi ya? niye kullanılmıyor anlamıyorum ki bu kireç önleyici? yav arıyorlar buradaki prodüksyondaki arkadaşlar reklam filmi var gelir misiniz diye. yeni bir şey zannediyorum. meyvesuyu reklamı falan zannediyorum. geldiğimde elime tutuşturuyolar rezistansı. hepsi de senin makinan." diye giden;

  en sonunda ise;

  "bir de yeni adet çıktı. rezistansı kireçlendimiydi, motorunu da yakıyorsunuz. borusunu paramparça ediyorsunuz. üzerinde mi hopluyorsunuz? ne yapıyorsunuz? mekanik alet lan bu" diye biten skeç.

  moralin bozuk olduğu zamanlarda açılıp izlenen türden.
 • şahan gökbakar'ın ev hanımlarını kireç çözücü kullanmaya ikna edecek reklamı. özellikle başlangıcında ustanın kendi kendine söylendiği bölümü izlerken her seferinde gülüyorum.