• önemli edit: özel mesaj göndererek videoyu benim çekip çekmediğimi soranlar var. bu videoyu ben çekmedim sadece arkadaşlarla ortak kullandığım bir whatsapp grubunda gördüm ve sessiz kalmak istemedim. buradan gündem yaratabileceğimi düşünerek paylaşım yaptım ve istenilen farkındalığın oluştuğunu düşünüyorum. bu 9 saniyelik video görüntüsü olmadan başlık sadece haberle verilmiş olsa bu derecede etki etmeyecekti. videoyu kayda alan kişi kesinlikle doğru yapmıştır demiyorum o başka bir tartışma konusu ama gerçek şu ki bu kayıt olmasa dünya tt listesinin 1. sırasına ulaşacak derecede bir etki yaratmayacaktı. sorgulanması gereken videonun çekilmesi ya da paylaşılmasından çok ülkenin açık hava tımarhanesine dönmüş olması ve bu gibi olayların artık gündelik yaşamımızın bir parçası haline gelmesidir

üst edit 1: (bkz: fatma bilge varan) eski eşi fedai baran tarafından katledilen emine bulut'un, annesinin katledilişine maalesef şahit olmak zorunda bırakılan 10 yaşındaki kızı olduğu iddia ediliyor. kızımız ile ilgili yapılacak ne varsa [(bkz: fatma bilge varan)buradan] yardımcı olalım.

üst edit 2: (bkz: pitiradam)
    ekran görüntüsü

video ve görüntüyü bu gibi yavsaklardan korktuğum için değil rahatsız edici öğeler içermesi sebebiyle sildim. yavsagin nick altına bakıldığı zaman zaten nasıl bir kımıl zararlısı olduğu belli oluyor.

kadın cinayetlerine dikkat çekmek amacıyla özellikle +18 ibaresi ile paylaşmama rağmen anneler, çocuklar ve hassas bünyeler için paylaşımı kaldırdım. özelden video linki falan istemeyin lütfen burada konu videonun izlenmesi değil böyle bir vahşetin ülkede normalleşmesi. bu olay olalı 4 gün oldu ancak ben burdan videosu ile paylasmasam bu kadar gündeme gelmeyecekti. hanginiz ana haber bültenlerinde bu habere rastladınız?kadın cinayetlerinin gündeme gelmesi için illa ki böyle kan dondurucu bir görüntü şart değil ancak içimizdeki merak duygusu her şeyden önce geliyor. boğazı kesilen bir kadın ve buna şahit olan küçük kızı. maalesef video olmadan ülkede bunun bir haber değeri yok.

üst edit 3: (bkz: minik recep safa yardım bekliyor) instagram

üst edit 4: @umursamamak mutluluktur isimli yazar'ın ricası;

merhaba, ilk entry sizin olduğu için en üstte daha çok kişiye ulaşabilir diye düşündüğümden yazmak istedim. entry'nizi editleyip küçük kız konusunda bir şeyler yapılabilir mi, yapılabilirse neler olabilir? pedagog ve psikolog çıkar belki buradan yardım edecek vs. ayrıca kıza kim bakacak akıbeti ne olacak bunlar da önemli. olay çok çok kötü ve üzülüp nefret kusmak dışında gerçekten yapıcı ve en azından kızın bundan sonraki hayatını kolaylaştıracak bir şeyler yapmayı deneyebiliriz.

haber

kırıkkale´de fedai baran (43), bir kafede karşılaştığı eski eşi emine b.´yi, 10 yaşındaki çocuklarının gözü önünde boğazından bıçaklayarak öldürdü. fedai b., polis tarafından gözaltına alındı.
    olay akşam saatlerinde menderes caddesi üzerindeki bir kafede meydana geldi. fedai b., kafede yemek yiyen eski eşi emine b. ile çocukları f.b.b.´nin yanına geldi. fedai b. ile emine b. arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. kısa sürede büyüyen tartışmada fedai b., eline aldığı ekmek bıçağıyla emine b.'yi, kızı ve çevredekilerin dehşet dolu bakışları arasında boğazından bıçakladı. emine b. kanlar içinde yere yığılırken, fedai b. olay yerinden kaçtı. küçük kız ise olayın etkisiyle şoka girdi.
    çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. sağlık ekipleri, emin b.'yi ambulansla yüksek ihtisas hastanesi'ne götürüldü. şoka giren f.b.b. de annesiyle birlikte hastaneye kaldırıldı. talihsiz kadın, burada yapılan müdahalelere karşın kurtarılamadı.
    polis ekipleri ise kafede incelemelerde bulunarak, şüpheli fedai b.'nin yakalanması için çalışma başlattı. polis, kısa sürede cinayet zanlısı fedai b.'yi, bahşılı ilçesi girişinde yakalayarak gözaltına aldı. olayla ilgili soruşturma sürüyor.

bir insan bir insana hele çocuğunun gözleri önünde bunu nasıl yapar. aklım almıyor, o çocuğun geride kalan hayatını düşününce nefesim kesiliyor. allah senin belanı versin o.cocuğu.
  • nasıl insanlarız biz yahu? nasıl bir toplumuz. bir adam, eski karısını ekmek bıçağı ile boğazını keserek öldürüyor. ve adamın kendi kızı da orada, olanları izliyor. annesinin boğazından kan fışkırırken izliyor. babası annesinin boğazını keserken izliyor.

kadın ölmek istemiyorum diye sağa sola bakıp ağlarken başka bir manyak kadına yardım etmek yerine, ambulans aramak, çocuğu tutup oradan uzaklaştırmak, kadının boğazını kapatıp kan kaybını önlemeye çalışmak yerine, telefonunun ekran kilidini açıyor. kamerayı çalıştırıyor. video moduna geçiyor ve kadına doğru tutarak video çekiyor. kadın kameraya bakıp ölmek istemiyorum diyor ama bu mal videoya çekmeye devam ediyor.

sonrasında muhtemelen kadın düşüyor falan sonra da polisi ambulansı arıyorlar.

hayır yani, nasıl bir manyaklık nasıl bir sapıklık bu, böyle bir anda yardım etmek yerine videoya çekmek?

ve bu videonun öncesi sonrası kırpılıyor, hastanede çekilen bir diğer kesik boğazlı fotoğraf ile ekşi'de servis ediliyor.

hepinizden iğreniyorum ya. tüm toplumdan.

o küçük kız veya yakınları bu videoyu izlese? veya videoyu izlemese bile izleyen birileri bunla alakalı o kıza yorum yapsa neler hisseder?

o kız bu anı, 60 yıl daha yaşarsa, 60 yıl boyunca her gün tekrar hatırlayıp hissedecek. annesinin o bakışı, fışkıran kanlar, düşüsü, son sözleri, ölmek istemiyorum yardım edin deyişi. ve biz mallar da bu anları görüntüye alıp paylaşıyoruz.

insanoğlu tüm canlılar içinde gerçekten de en vahşisi. vahşi olmanın ötesine geçip bu vahşeti paylaşmaktan da keyif alan garip bir canlı. canlıların yüz karasıyız insanlık olarak. ve ortadoğu halkı da tüm insanlığın yüz karası. bir tek ortadoğu ve afrika'da bu tarz şeyler bu kadar sık yaşanıyor ve normal karşılanıyor.

utanıyorum ya insanlıktan da bu toplumdan da.
  • bu başlığa bugün kaç kez girdim bilmiyorum.

başlığı görünce durumun vahametini tam kavrayamıyoruz, kafa kesilmesine alıştırdılar bizi çünkü.

videoyu izleyin. izleyin. izlettirin.

çünkü oldu. o kadının boğazından, çocuğunun gözü önünde oluk oluk kan aktı.

o çocuk hayattaki en kıymetli varlıklarından birisini, yine hayatındaki en kıymetli varlıklarından diğeri tarafından katledildiğini izledi.

"ben ölmek istemiyorum"

son zamanlarda içimi bu kadar acıtan bir haykırış olmamıştı.

annesinin ölümünü izleyen o çocuk hiçbir zaman "normal" olamayacak. bunda emeği geçen "baba" ceza almış/almamış olsa ne yazar? o çocuk asla "tam" olamayacak.

cidden çok korkunç. çok üzgünüm.

bu kadının boğazının kesilmesinin başlıca nedenlerinden biri "boşanmış" olması ve facebook profilinde "ilişkisi yok" yazabilecek özgüvene sahip olmasıdır. çünkü, "erkek" dediğin, eski karısı da olsa, kadını asla "başı boş" bırakmamalı, ortalığa salmamalıdır! di mi? korkunç.

eril dilinizin, zihniyetinizin allah belasını versin. bir kadına reva gördüğünüz bu ölümler sonunuzu getirsin. allah olsun ve artık belanızı versin.
  • iki münferit olay okudu diye, nafaka başlıklarında kadınlara, asalak muamelesi yapan, sanki milyonlar kazanıyormuş gibi olmayan çocuğuna vereceği üç kuruş paraya bile bir ton laf eden, sabah akşam kadın sürücü başlıklarında kadınların ne beceriksizliğini, ne işe yaramazlığını bırakan, feminizm başlıklarına "feminizm kanserdir" yazıp kaçan, kadın cinayetlerine "erkekler de ölüyor, kimse onları görmüyor" diye yorumlar yapan, kadınları, 30'una kadar herkese vermekle (?) itham edip 30'undan sonra evlenecek erkek bulamamakla suçlayan, kadınlar hakkında çalışmalar yapan insanlara "erkek çalışmaları neden yoh!!!" diyen, red pill başlıklarında kadınlara cum bucket diye hakaret eden insanların sindire sindire okuması gereken olay. ya da okumayın, nasıl olsa sizden bir sik olmayacak.

sen, basurlu götünün üstünde, erasmus'a giden kadınlara patlak, çatlak, bilmem ne muamelesi yaparken, gerçek hayatta; senin adımını dahi atamayacağın hayatta kadınların boğazları kesiliyor. kullanmakta beis görmediğin nefret dilini alıp eyleme geçirmiş adam. bir tarafta, boşanmak istediği karısını malı gibi görenler, evlendiği kadına tecavüz edenler, tecavüz etmediği zaman oradan buradan buldukları telefon numaralarıyla onu bunu rahatsız edenler, yani eyleme geçenler; diğer tarafta da sizin gibi her şeyin suçunu kadına yükleyen kerkenezler. hangi tarafla uğraşmalı? bence, iki taraftan da bir bok olmaz. (üçüncü tarafı tenzih ederim.)

eski eşinin ifadesi:

"eski eşim ve çocuğumla lokantada bir araya geldik. önce konuştuk. ardından tekrar başka biri ile evlenip evlenmeyeceğini, böyle bir şey duyduğumu söyledim. kendisi de bana evleneceğini beyan etti. ardından çocuğumun velayet konusunu konuştuk. ancak kendisi bana çocuğumun yanında hakaret etti, küfür etti. "

kadının yeniden evlenecek olmasını yediremedim demiyor da "küfür etti, hakaret etti." diye yalan söylüyor. tahrikten indirim alacak ya sözde.

kadın, polise gitse polis sallamıyor. evine dönse evinde istenmiyor, çalışmak istese ülkenin durumu belli, bir yaşı geçmiş insana iş miş vermez kimse. iş buldu diyelim, çocuğunu kime bırakacak? yok arkadaşım yok. buradaki geri zekalılar da üç kuruş nafakaya bir ton laf ediyorlar.

iş bulamayan, parası pulu olmayan, baba evine dönemeyen kadının ne yapmasını bekliyorsunuz? intihar mı etsin? evlenip yeni bir hayat kurmak istiyor, onda da eski eşi boğazını kesiyor. nispeten iyi ailelerde doğmasaydık, bizim de başımıza aynı şeyler gelebilirdi. ne güzel, hadi hep birlikte şükredelim.
  • https://eksiup.com/p/kx89155bcvnu

böyle insanlıktan çıkmış yazarlar var. bu kadar vicdansız bu kadar aşağılıkça bir yorum neden yapar bir canlı? üstelik de bu başlığın altına bunu nasıl yazabilir. ulan nasıl insansınız ya siz? bu yazar mı şimdi seçilerek girdi ekşiye?
  • not: link istemeyin. yazarlardan biri erkekliginiz batsın ne demek tüm erkekleri yargılıyor dün demis. bir insanı katleden her bireyin erkekliği de kadınlığı da batsin. yalan mı ?

kadının bogazini tutup kameraya dönerek ölmek istemiyorum demesi ve o küçük kızın yaşadığı travmayi düşünmek bile çok kötü. erkekliginiz batsın be yahu.
  • biri konu hakkında böyle bir entry girmiş ve 400 entry arasında en beğenilen 3.entry olmuş bu.

"bu videoyu ceken de birileriyle paylasan da bunu yapan insan kadar piskopat nezdimde. nasil bir cagda yasiyoruz ki onununuzde biri can cekisirken o sikik telefonunuzu cikartip kaydediyorsunuz."

bak kardeşim ben böyle bir durumda aynı şeyi yapmazdım. öğrendiğim kadar ilk yardım bilgimle müdahale etmeye çabalardım. ama bu, bana kameraya alanı yargılama hakkı da vermezdi. sen, o kişi o gün kameraya almasaydı, olayın vehametinin bu denli sarsıcı olduğunu anlayamayacaktın. sen bugün bu yorumu yapabiliyorsan, izlediğin bu video üzerine, sende yarattığı etkiyle yapabiliyorsun. yoksa hiçbir şeyden habersiz hayatına devam ediyor olacaktın ve ülkenin bir köşesinde bir anne kızının gözleri önünde ölecek ve sen bundan bir haber yaşamaya devam edecektin. ve bilmiyorsun ki videoyu çeken kişi müdahale edecek kapasitede mi? belki elinden gelen tek şey kayda almak.

vazgeçin artık bu algıdan. beni bu konuda yargılayabilirsiniz, haksız da bulabilirsiniz ama bu ön yargıdan vazgeçmeniz lazım.

ve yine bak kardeşim, ben bu hayata bir hiç olarak geldim.
    1-tecrübe ederek öğreniyorum.
    2-görerek tecrübe ediyorum.

birileri bunları görmeme vesile olacak ki, ben yaşam boyunca nelerle karşılaşacağımı, ne kadar vahşi insanlarla bir arada yaşadığımı öğreneyim ve ona göre pozisyon alayım. hayatta karşılaşacağım her zorluğu yaşayarak tecrübe etmem mümkün mü?
    ben içgüdüsel olarak hayatta kalmaya çalışan bir canlıyım. hayatın içindeki bazı şeyleri görerek değil yaşayarak öğrenmeye kalksam şu an bu satırları okuyacak yaşa ulaşamazdım.

bir sözüm de sakın izlemeyincilere.
    sen mi karar veriyorsun benim neyi izleyip izlemeyeceğime. çok iki yüzlüsünüz. sabah +18 uyarısı olan videoyu izle, video kaldırılınca sakın izlemeyin de. ulan sen izlemeseydin ilk önce madem öyle. ben neyi izleyip izlemeyeceğime karar verebilen sağlıklı bir bireyim. bırak da o kararı ben vereyim. ben bunu da izleyeceğim ki, bileyim bu insanların vahşilik sınırı nereye kadar uzanıyor. yarın benzer olay başıma geldiğinde hangi noktada canımı nasıl kurtaracağım görerek öğreneceğim. hepimizin tek canı var. (burayı çocuklar da okuyor kısmına hiç giremeyelim. öyleyse interneti toptan kapatalım amk. buraya gelene kadar neler var, ucu bucağı yok)

bu videoyu paylaşanın da psikopat olduğunu iddia etmek ön yargıda hangi derece acaba. sen beni tanıyor musun ki? benim nasıl bir insan olduğumu biliyor musun ki? sana benim hakkımda böyle şeyler söyleme hakkını kim veriyor??

boş yapmayın. paylaşan yazar başına +18 diye, yapar uyarısını. isteyen bakar isteyen bakmaz. herkesin kendi karar mekanizması var, gerisi boş laf.
  • bir insan çocuğuna fedaiismini verebilecek kafadaysa, verdiği eğitim ve düşünce yapısı da az çok tahmin edilebilir. sonucu da ne yazık ki böyle trajediler ve hayatı kararan başka çocuklar olur.
  • yeri yerinden oynatması gereken olaydır.

yalnız bak hele hele, sabahtan akşama kadar kadınla, kadın bedeniyle uğraşan, kadınları aşağılayan, sikmekten sokmaktan başka şey düşünemeyen. kadınlarla ilgili “s.kilir” diye entryler giren, yok efendim türk kızının sevişmemesi, şort giyen kadının vermek istediği mesaj, türk kızının kendini bulunmaz hint kumaşı sanması, nafakaya konan kadın ve türlü türlü benzeri başlıklar altında kadın aşağılayan, kadın nefreti kusan ve pompalayan, sıçmık ekşi sözlük yazarları gelmiş burda olayı lanetliyor. haddim olmayarak soruyorum; siz ne sanıyordunuz?

siz değil misiniz her önünüze gelen kadına kezban diyerek aşağılayan? siz değil misiniz, kadın hakları hakkında en ufak bir şey söyleyene “feminazi yeeaaaaa”, “klasik feminist kafası”, “amcı yaaa tamam kardeş bütün kadınları sen s.k” tarzında varoşluğun ve düşüklüğün dibini sıyırmış entryler yazan? siz değil misiniz, sayfalarca kadınların giydikleri kıyafetlerle güya vermek istedikleri mesajları tartışan? siz değil misiniz kadınlar gününde sokağa çıkmış, hakkını savunmaya çalışan kadınların pankartlarını bile eleştirmekten geri durmayıp “hee amk feministleri size iyi oluyo” diyen? siz değil misiniz tacize uğramış bir kadına bile “abartıyo yaaaa amaaannn her şey de taciz oldu” diyen? siz değil misiniz erasmus’la yurtdışına gitmiş türk kızı şöyle orospudur, böyle herkesin altından geçmiştir diye çarşaf çarşaf yazı yazan? siz değil misiniz eşine, sevgilisine normal, davranması gerektiği gibi davrandığı için insanlara “gavat ehehe alagavat” diyen? siz değil misiniz daha geçen gün “bir erkek olarak feministim ve bununla gurur duyuyorum” diyen kişiyi sayfalarca itin götüne sokan? siz değil misiniz haddiniz olmadan kadınlar hakkında her şeye aşağılıkça yorumlar yapan? sizin hiç utanmanız yok mu gelip buraya “vahşeeeetttt, ayyyy böyle bir şey nasıl olabilir? idam gelsin ayy ayy” diye entry yazarken? bunu o kadına yapan, sizin bu çağ dışı zihniyetiniz arkadaşlar bunu neden göremiyorsunuz?

birazcık elinizi vicdanınıza koyun ve girip şuraya bakın; http://anitsayac.com/
    bu kadınların hepsi ölmek istemiyorum diye bağırdı ama siz duymadınız. münevver de, özgecan da, şule de ölmek istemedi. şimdi videosunu görünce mi içiniz çok kötü oldu kendinize gelemediniz? isteyerek mi öldürüldüğünü düşünüyordunuz bu kadınların? kulaklarınız sağır, gözleriniz kör mü olmuştu?

hadi şimdi vicdanınızı temizlediyseniz gidin de az ötede türk kızlarının regli abartması, kadınların araba kullanamaması, kadınlarla memleket meselesi konuşulmaması diye sikik sikik başlıklar açıp kadın nefretinizi kusmaya devam edin.

kızmayın lütfen bana, siz kendinizin de birer kadın düşmanı olduğunu farkında değil misiniz yoksa?
  • burada "erasmusa giden kadınla evlenen erkek", "bakire olmayan kadınla evlenen erkek", "karısının bikini giymesine izin veren erkek" gibi başlıkları açıp, millete gavat diyen tek hücreli organizmalar sözüm size:

bu cinayeti işleyen şerefsiz sizin gibi kafaların ürünü. ona da birisi "yenge de ilişkisi yok yapmış face de ağabey" demiştir, ona da birisi "valla bu tam gavatlık" demiştir.

hayır hiç hafife almıyorum sizi. sizler bu toplumdaki kadınları "mal" haline getirenlerdensiniz. sizler kendi sikindirik "namus" kavramızı insan hayatından önemli görenlerdensiniz. bana göre hepinizin elleri kanlı.

allah belanızı versin.

edit: (bkz: kadın cinayetlerinin sebebinin toplum olması)
hesabın var mı? giriş yap