• otuzluk halimle, kırklık halimden geleceğine inandığım bir tanesi için:
    oğlum o zaman bırakıp gidecektin istanbul'u, iş, kariyer, beyaz yaka, kurumsal yaşam saçmalığını. o kadar da hazırdın planlıydın. bak ne oldu şimdi
  • (bkz: reserved)
  • otuz yasina gelip hala burda tavsiye araniyorsan kapat dukkani git amk gibi komiklik ve sakalar.
  • hayatinizi kisa, orta ve uzun vadeli olarak planlayin, gereginden fazla calismayin. isiniz yapmak istidiklerinizi gerceklestirmenizi saglayan bir aractir, isiniz hayat amaciniz olmasin.
  • bitmez sandığınız o otuzlu yaşlar çok çabuk tükendiği gibi kırklar ondan da hızlı bitiyor, iyi yaşayın, kavga etmeyin, akıllı olun.
  • imkan varsa bu ülkeden s.tirin gidin. sonra enerjiniz kalmıyor. çok ciddiyim.
  • kel'in merhemi olsa kendi başına sürer.
  • sadece otuzluklara değil genel olarak tavsiyelerim

kadınlara ilahmış gibi,ondan başkası dünyada yokmuş gibi davranma.

çok sevdiğini asla belli etme.

sevdiğin kadını aldatma. unutma aldatan aldatılır

ailenin değerini bil ve özellikle annenin değerini bil,hayır duasını al.

bir kadın için aileni karşına alma.herhangi bir kötü durumda kadın gider, ailen özellikle annen yine kalır

iş konusunda kimseyle ortaklık yapma.

söz veriyorsan eğer sözünü her ne olursa olsun tut.

bir işe girerken yapacağın işi yapan kişileri iyi gözlemle sonrasında yakın çevrenden özellikle aile bireylerinden fikir al.aldığın fikirleri akıl süzgecinden geçirdikten sonra uygula ya da uygulama.

mutlaka ama mutlaka kenarda bir miktar paran olsun.

pişman olacağın işi yapma,yapıyorsa pişman olma.

mecburi halle dışında alkol tüketme.

uyuşturucudan uzak dur.

sigaradan uzak dur.

alkollüyken veya uyuşturucu etkisindeysen asla araba kullanma.

edit: ekleme ve devamı gelecek.
  • otuzlar bi erkeğin gerçekten altın yılları. kıymetini bilin. geçen kırklık bir abiyle konuşuyordum sen bi de kırkları gör dedi.

bilmiyorum belki de beni gazlıyordu.
  • ''bazı şeyleri başımıza gelmeden öğrenemiyoruz.günler yıllar boyu anlatsalar,tarih boyunca tekrar olsa bile başımıza gelmeden inanmıyoruz.normal insanız sonuçta..
    '' yaşamın tek öğretmeni yaşamdır'' pişmanlığa hiç gerek yok.
    yaşayarak öğreneceğiz ve yaşanan ya çok güzeldi veya bir dersti.deyip devam edeceğiz.
    ..ama siz yine de beni dinleyin evlenmeyin olum.
hesabın var mı? giriş yap