• saca yapılan perma gibi minicik bir bugudi ile kipriğe tutturuluyor ,bide bişi sürüyorlar (heralde ilaç) öylee bekliyor eleman. ne o kipriklerin kıvrılıo ..yada eline veriyorlar buyrun bunlar kiprikleriniz diye..*
  • 2 yıldır evde kendi kendime yaptığım uygulama. kirpiklerim seyrek ve kısa oldukları yetmezmiş gibi bir de hepsi toprağa bakınca mecbur kaldım. tek başına kirpik kıvırma aletleri de bi işe yaramıyor, kaşıkla kıvırıyorum o da tutmuyor, ben de araya taraya bu yöntemi buldum.

öncelikle malzemelerinden bahsedeyim. 4 şişe solüsyon, kirpik bigudisi ve yapıştırıcıya ihtiyacınız var. hepsi burada gibi sitelerden veya tırnak center diye kuaför malzemeleri satan bir siteden bulabilirsiniz. ben aylar aylar önce almıştım ve hala yarılayamadım bir kutuyu. en önemli püf noktası bigudi seçimi ve kirpiklerin yapıştırılması. yapıştırma esnasında kirpikleriniz nasıl bir şekil almışsa tüm kirpikleriniz dökülene kadar (yaklaşık 3 ay) öyle kalıyor. eğer bigudi çok inceyse kirpikleriniz kıvırcık olur ve çok komik durur. çok kalınsa yani büyükse de bu sefer kirpikleriniz iyi kıvrılmaz. yapıştırıcı olarak kirpik yapıştırıcısı kullanabilirsiniz ama küçük tüpte dandik bir yapıştırıcı alın. kaliteli olanlar çok yapışkan oluyor ve kirpikten çıkmak bilmiyor, göz kapağını da tahriş ediyor. siyah kirpik yapıştırıcısı kullanmayın, eğer kirpikleriniz sapsarı değilse kirpikleri görmek zorlaşıyor. kirpikleri düzgünce yapıştırıp ilk solüsyonu sürdükten sonra (ilk solüsyon markaya göre değişse de genelde pembe oluyor) gözlerinizi kapatıp gözleriniz üstüne bir streç folyo örtüp üstüne havlu koyun. hem ağırlık hem sıcaklıkla sonuç çok fark ediyor. bu şekilde yine ürünün markasına bağlı olarak ortalama yarım saat civarı beklemek gerekiyor. sonra eski solüsyonları silerek sırayla sabitleyici, yumuşatıcı ve yapıştırıcı çözücü kullanılıyor. bayağı zahmetli ve sıkıcı bir işlem ama bence sonuca değiyor. eğer işlemi yaptıysanız ve kirpikleriniz çarpık çurpuk olduysa ilk kullanılan pembe solüsyondan sürüp, bigudi falan kullanmadan bir kaç kez kirpikleri ufak bir fırçayla tarayarak 10-15 dakika bekleyin. kirpikler biraz düzelecektir.

zamanında kirpik permasıyla ilgili bir sürü araştırma yapmış ve düzgün bir şey bulamamıştım. bunları buraya yazdım ki arayan olursa sebeplensin.
  • eğer kirpiklere fazla bir zararı yoksa,- nedir bu zarar? 2 ay boyunca her gün rimel sürmekten daha fazla zararlı değilse mesela- son derece faydalı bir olay. dışarıdan bakınca, yok artık devenin bale pabucu gibi bir tepki verilebilir, lakin düşünüldüğü zaman hayatı kolaylaştıracak, en azından sabah kalkarken bir nebze olsun daha güzel görünmeyi sağlayacak bir hizmet.
  • her nedense "rimel gerektirmiyor" gibi yanlış bir varsayım doğurmuş uygulama. oysa hiç olmazsa maybelline falsies gibi iyi bir rimelle hakikaten tam anlamıyla 'mükemmel görünüme' kavuşmak işten bile değil. dikine kirpiklere sahip kızlar, bu uygulama ile göz kapağına değen kıvır kıvır kirpiklere sahip olabilirler ki, soranlara şiddetle tavsiye ederim.
  • cok kolay ve zahmetsiz olay. bir kere denemis biri olarak yok rimeldi yok kiviriciydi hiiic dert tasa kalmiyor. iki ay kadar gider bu kirpik permasi. gidiyorsun, yatiyorsun, ilacla 20 dk kadar bekliyorsun ve rimele falan gerek kalmiyor. makyaj yapmayi sevmeyen, usenen bunyelere siddetle tavsiye edilir. cok da ucuzdur. ben 40 tl odemistim.
  • kirpiklere minicik bigudilerin sarılmasıyla yapılıyor. bigudi yapışkan bir yüzeye sahip olduğu için direk kirpikleriniz ona yapışıyor. üzerinden aynı perma yapılırken kullanılan ilaç sürülüyor sonra yarım saat kadar bekliyorsunuz. açıldığında kirpikleriniz kıvrık ve daha havalı görünüyor. yaklaşık 2 ay kadar aynı şekilde kalıyor. ben kirpik perması yaptırınca aynı anda kirpiklerimi de boyatıyorum bu sayede kesinlikle maskara kullanmanıza gerek kalmıyor. kirpiklere bir zararı da yok, hatta maskara kullanmadığınız için daha az dökülüyorlar ve daha canlı duruyorlar, hem de yumuşacık oluyorlar. benim gibi, maskara sürünce oluşan kıtır kıtır sert kirpik hissini sevmeyenler için mükemmel alternatif. yaptırın kızlar verdiğiniz paraya değiyor..
  • ilk kez bugün haberimin olduğu uygulama. merak edip bakındım biraz internette şöyle bir şey çıktı.

uygulanırken bildiğin kürdan ile* o küçük bigudimsi şeylere yapıştırılıyor kirpikler. yapan elini biraz kaydırsa ya da kurbanlık koyun gibi oturan ve gözünün üstünde kürdan dönen kişi bir an panik olsa... bekleme süresi de bir garip göz kapakları isyan edercesine ters dönüp gözün içine girmek istiyor, çok fena. sonucu muhakkak güzeldir de fazlasıyla korkunçlu bir şey yahu. kıvırtmak için sürülen solüsyon organikmiş, çok hassas olmayan bünyeler dışında herhangi bir alerjik reaksiyonla karşılaşılmıyormuş. hamilelere uygulanmıyormuş bir de.

o değil de (bkz: dostum perma demişssin ama bu bildiğin işkence)
  • yaklaşık iki ay evvel alsancakta ünlü bir merkezde yaptırdım. ilk 1-2 hafta herşey çok güzeldi. fakat şimdi kirpiklerimin her biri başka yöne bakıyor ve kırık kırık görünüyor. aşırı mutsuzum. ne yaptıysam düzeltemedim. rimel sürünce daha da kötü görünüyor. ne zaman eski haline dönerler bilmiyorum. bilgisi olan varsa yeşillendirirse harika olur.
  • bugün yaptırdığım.kirpiklerimin kısa sarı olmasından dolayı kirpik lifting yapmadık. bir saat süren işlen iki kere ilaç bir kere boya sürdüler.acısız. sonuç gayet güzel oldu. makyaj yapmayı bir türlü beceremeyen biri olarak meğersem benim kirpiklerim varmış. bakalım ne kadar gidecek.
  • benim kirpik permamı çok beğenen bir arkadaşım geçenlerde yaptırmış. sonuç tam bir fiyasko. birincisi kirpiklerin bir kısmı düz kalmış ikincisi de sarmayı güzel yapamadıkları için bir gözündekiler düz kıvrık, diğer gözündekiler yana doğru kıvrık olmuş.. hiç beğenmedim..

demek ki neymiş, bu tarz işlerde paraya kıymak lazımmış!!! gidip öyle uyduruk yerlerde yaptırmayın kızlar sonra pişman olursunuz..

kirpiğim şekil, önümden çekil... :p
hesabın var mı? giriş yap