• ekonomi bakanının berat albayrak olduğu ülkede gerçekleşmeyecek taleptir. vatandaşın yararına olan hiçbir şeyle işleri yoktur.
  • geçen sabah karanlıkta başka servise binmişim, servis şoförüde sen kimsin amk demeyip gazladı gidiyor, allahtan jeton erken düştüde müsait yerde inecek bir mal var deyip indim. (bkz: kış saati uygulaması geri gelsin)
  • sabah evden çık karanlık
    akşam eve gel karanlık
    evi gündüz gözü ile göremez olduk....

kuratrın bizi bu çileden...
  • derhal, hemen ve kesinlikle geri dönülmeli.
    varsayalım ki tasarruf ediliyor ( kaldı ki edilmiyor), insanın biyoritmiyle oynanmaz, iç saatime aykırı yaşamaktan bütün kışı perişan geçiriyorum, farkında olsun olmasın herkesin aynı durumda olduğunu biliyorum.
    bu hükümet bir tek hatasından dönecekse, o dönüş kış saati konusunda olsun.
  • kış saati diye bir şey yok, anlamadınız gitti. adamlar yaz saati kış saati diye laf kalabalığı yaparak türkiye’nin saat dilimini değiştirdiler
  • ya arkadaş birisi yanlışsam düzeltsin.

şimdi bu kış saati uygulamasını tasarruf etmek için kaldırdılar değil mi ?

bu uygulama gelmeden önce sabah kalktığım zaman ben evin ışıklarını yaktığımı hatırlamıyorum.şimdi bütün devlet daireleri ,okullar,çocuğu okula giden aileler, çalışan insanlar , sabah dersi olan üniversite öğrencileri ya da uzatmaya gerek yok sabah kim kalkıyorsa yaşadığı evin ışığını açıyor.
    e kış saati uygulamasında yaşarken açılmayan bu ışıklar bu yeni uygulama ile açılıyor. bu sadece ışık , bu işin kliması var bilmem nesi var.

yani tasarruf bu işin neresinde ?
  • la bu ülkede kampanyayla istekle neyin değiştiğini gördünüz?
  • bu ülkede kaldırılmasına anlam veremediğim üç şey var.

1) susam sokağı
    2) çikolatalı eti turti
    3) kış saati uygulaması.

işe gitmeden önce sabah spora gidebilmek için saat 07:30'da uyanıyorum. bak beş değil, altı değil, hatta yedi bile değil yedi buçukta uyanıyorum. zifiri karanlık, çok ciddi söylüyorum öyle böyle karanlık değil. bırak bir saatlik oynamayı yarım saat bile çok fark ettiriyor çünkü saat sekiz civarı hava aydınlanmaya başlıyor. bir saat değil, yarım saatliğine bile geri alınmasına razıyım artık arkadaş. gözlerimi aydınlığa açmak istiyorum. sabahın köründe üç saat beş vesaitle yol tepip de işe gitmek, okula gitmek için dörtte beşte kalkanlara da allah'tan sabır diliyorum.
  • herkes sabır ve deriin bir tevekkülle seçimi bekliyormuş gibi geliyor bana.

adalet için, ekonomi için, özgürlük için olduğu kadar saat uygulaması için de.

herkes sadece bekliyor.
  • bundan bir 10 sene kadar önce, bir devlet kurumunun üst düzey yöneticilerinden biri ile toplantıdaydım. şirket çalışanları için dubai'de bir etkinlik düzenlememi istemişlerdi. nereden konusu açıldı hatırlamıyorum ama konu dubai ile saat farkımıza geldi. yetkili badem bey bana aynen şunu söylemişti, hiç unutamam: "saat farkını hiç dert etmeyin cocoisback hanım, çok yakında aynı zaman dilimine geçeceğiz nasılsa"

o zamanlar enlem, boylam, meridyen bir durun hayırdır falan diye yükselmiştim ama bugün düşününce umrumda bile değil. ülkeye, bu halka o kadar büyük zararlar verildi ve verilmeye devam ediliyor ki, herkes gibi beni ve sevdiklerimi de çok olumsuz etkileyen bu saçmalığa bile tepki gösteremiyorum artık.
hesabın var mı? giriş yap