• ingilizce kitap okuma sebebimdir. "ayh bitirince bana da versene :)))" diye yanasamiyorlar. oh$

yasasin kotuluk.
  • insanın yardımsever ve paylaşımcı ruhunu öldürür.
  • bu zihniyete sahip 2 arkadaşım yüzünden artık kitaplarımdan birini isteyene avucunu yalarsın manasında şeyler söylemeye başladım. madem ki çok istiyorsun o kitabı, az ye kitap al o zaman kardeşim!
  • son iki senedir ne kadar yakın arkadaşlarım da olsalar kalp kırmaktan çekinmeyerek her kitap istediklerinde gayet açık bir dille reddettiğim insanların sahip olduğu zihniyettir.

yeter arkadaşım, madem okumak istiyorsun git al kitapçıdan. ayda iki kitap okusan 30-40 tl birşey eder ki ben biliyorum zaten kırk yılda kitap okuyan bir adamsın, parana kıy da git al o kitabı.

ha bu arada olayı direk paraya bağladım ama durum malesef öyle. okumuş ve zevk almış oldğum bir kitabı rafımda görmek en doğal hakkım ama sırf bu dallamalardan biri kitabımı iç ettiği için gidip aynı ücreti tekrardan vermek zorunda mıyım ?

en gıcık yönlerinden biri de odama girip, rafa baktıktan sonra,

- başkan hepsini okudun mu bunların sen?
    - yani tabi daha okuma...
    - ya versene bana da bi tane güzelinden !
    - ...
  • nefret ettiğim ve benim bundan böyle arkadaşım olamayacak olan zihniyettir. ancak bu zihniyete sahip olan kişi akraba ise durum çok daha vahimdir. atsan atılmaz satsan satılmaz. kitaplığın önüne geçtiği her dakika eziyet gibi geçer ve bu kez hangisi kurban gidecek diye zavallı kitaplarınıza üzülürsünüz.
  • bunlardan bitanesi de benim başımda. en son kendisine ödünç verdiğim kitap hakkında konuşurken "geçen gün kitabımı biri istedi kıyıp da veremedim" diyince ağzını burnunu kırasım geldi ama, "o kitabım diye bahsettiğin benim kitabım aslında" diyemedim. (bkz: katil olma eşiği)
  • kütüphane yapmaya çalışıyordur. lakin o kütüphane götü girsindir.
  • sanirim bencil oldugum tek konu. vermem. de ki kardes param yok al okuyayim alirim ama benim kitabimi isteme. alip icine sicma.
    hele bi de alip sayfayi kiviranlar var gel de delirme. kitap ayraci diye bisey var. kullanin.
  • kitabı okumuş ve akabinde bir başkasına hızla devretmiş ise nefis bir zihniyettir. buradan selam ederim.
  • kitap çalmak hırsızlık değildir. - v.i. lenin
hesabın var mı? giriş yap