• başlığın orijinali; referandumda ‘evet’ oyu vereceği için kızına evet ismini veren aile.

diyarbakır'ın ergani ilçesi incehıdır köyü geçitli mezrasında ikamet eden çelik ailesi, yeni doğan kız bebeklerine “evet” ismini koydu. bebeklerine ‘evet' ismini verirken eşiyle birlikte karar verdiklerini belirten mustafa çelik, “ isim ararken 16 nisan'da yapılacak seçimi düşündük. nüfus müdürlüğüne gittik ve çocuğun ismini ‘evet' koyduk. memurlar ilk önce şaşırdılar. referandumda ‘evet' oyu vereceğimiz için kızımıza ‘evet' ismini verdik. akrabalarımızın tepkisi olumlu yönde oldu. hepimiz zaten ‘evet' oyu vereceğiz. ileride çocuğumun bu isimden olumsuz etkileneceğini düşünmüyorum. bu bize güzel bir hatıra olarak kalacak. herkes hatırlayacak” dedi.

anne songül çelik ise ilk fikrin kendisinden çıktığını ifade ederek, “eşime ‘evet' ismini verelim dediğimde olumlu karşıladı. tayyip erdoğan için bu ismi bıraktık. eskiden su yoktu, yol yoktu, şimdi evimizde çeşme var. o yüzden ‘evet' diyoruz” diye konuştu.

maalesef zaytung haberi değil. kaynak

ek : bebeği ziyaret eden akp ilçe başkanı şükrü sayar, bebeğe altın takmış, aile babası da üç eşli çıkmış. zaten normal bir aile olması düşünülemezdi.
  • sonunda su olan isimleri arar olacağız

(bkz: no name)
  • vay arkadaş
  • elti ve görümcelerine evet challengeı yapmış bir kadın ve çocuğunu malı gören bir hırbo adamın oluşturduğu tuhaf aile.
  • herkesin evlenmeden önce sağlık kontrolünden geçmesi gerektiğini kanıtlayan bir durumdur. önemli kararlar alabilecek her yetiyi ispatlayan diploma ve sertifikalar varken, trafiğe çıkmak için bile belirli bir eğitimden geçip sürücü belgesi alırken başka bir insanın hayatına yön verecek olan aile kurumunu kurmamız için de bir kontrolden geçmemiz gerekiyor.
    ayrıca ben savcı olsam bu ailenin fetö, pkk, ışid gibi uzantılarla geçmişte bir bağı var mı diye bakardım. ülkede geçmişini silmeye çalışan bunca "cemaatçi" varken böyle bir hareket... ah ulan kalbim kapkara artık.
  • bir an zaytung haber sandım.
hesabın var mı? giriş yap