• az önce twitter'da gördüğüm abimiz koah ve diyabet hastası.
    oksijen makinesi bozulmuş, eli ayağı morarmaya başlamış.
    sağlık bakanlığını ve diğer ilgili yerleri aramasına rağmen 2 gündür sonuç çıkmamış.

kendisinin tweeti şurada.

https://twitter.com/…tatus/1242461783262138368?s=20

belki rt sayısı artar da yetkililer görür, abimize yardım eder.

update:

abimizi yakından takip ediyorum.
    kendisi hala yetkililerin ilgilenmediğini söylüyor.
    bir yandan da çok sayıda yardım telefonu alıyormuş ama hiçbir maddi yardımı kabul etmeyeceğini de söylüyor.

"para ve yardım teklif edenler var allah razı olsun ama ben hiç birini kabul edemem benden daha çok ihtiyacı olan insanlara yapın lütfen maddi yardımları benim sadece oksijen makinesine ihtiyacım var. normalde bu cihazlar 2.000 tl ama corona'nın akciğere verdiği zarardan dolayı şuan ülkemizde yoğun talep var bu cihazlara fiyatlar 100%500 artmış durumda o yüzden alamıyorum."

update:

çankaya'dan bir hayırsever nihayet makinenin sıfırını almış.
    ilgilenen, retweet eden, burada up'layan herkese helal. iyi ki varsınız.
  • (bkz: koah)
  • kanser hastası yakınım gözümün önüne geldi, aynı çaresizliği yaşasaydık ne yapardık diye düşündüm.

haydi zenginler pamuk eller cebe, kaç para lan bir oksijen makinesi !
  • devletin evde bakım hizmetleri ile temasa geçmesini dilediğim kardeşimizdir. onlar daha hızlı hareket edebilir. durumun aciliyetini veya raporlarını (fotoğraf) göndermesi süreci hızlandırabilir.

il veya ilçe sağlık müdürlüğünden de yardım talep edebilir ancak ilk başvurduğu yeri bilgilendirmesi gereksiz trafiği ve iş gücü kaybını azaltması için iyi olur. sonuçta 1 yerine 2 muhatabı yoruncabaşka ihtiyaç sahiplerininde hakkını yemiş oluruz.

allah yardımcısı olsun.
  • kimsenin inisiyatif almadığı saçma sapan bir dönemden geçiyoruz.

sözde yaşlıların her ihtiyacı karşılanıyor... işiniz gücünüz şov. şu adama birisi allah rızası için elini uzatsın.
  • neredeyse 24 saattir sorununa çözüm bulamamış ve bu sosyal medyayı kullanabilen bir şahıs. sesini duyuramayan kim bilir kaç kişi var.destek olalım.
  • devletin ve özel sektörün bütün gücüyle solunum cihazı üretmesi lazım, ölüm oranını azaltacak en önemli nokta bu.
  • inşallah bir an önce sorunu çözüme kavuşur.
  • bilgilerinde ankara olduğu gözüküyor, mansur yavaş'a konuyu iletebilecek arkadaşlar aramızda vardır diye düşünüyorum.
  • öncelikle (bkz: koah) sadece sigara içenlerde olmaz.
    umarım destek çıkılır. koah’tan amcam vefat etti, babamda da koah var. sigara içmedi babam hiç ama hastalık onda da var.
    bu entry başlığın yukarı çıkması için girilmiştir.
hesabın var mı? giriş yap