• mükemmel erkek peşinde koşan saftorik başak hemen aşık olur koç erkeğine. aşık olunca da sadakatte sınır tanımayan başak, bu gencin gözünün sürekli dışarda olduğunu farkedene kadar bi güzel boynuzlarını parlatır. farkedince terk eder, cool yapar koç burcu gencinin de aklı yerinden oynar. uzun uğraş sonrası koç yola getirilir sonra da mükemmel erkek olmadığı ortaya çıkar sonsuza kadar elveda denir başak burcu tarafından kendisine.
  • 1 senedir öyle-böyle yürüttüğümüz ilişkidir

yorumları okuyup etkilenmiştim sözlük, durum hiç öyle değilmiş

1 senelik bir ilişkimiz var, fazla diyalog yaşayamadan birbirimizi daha çözemeden bi ilişkiye başladık. şahsen ben en başta koç burcu sevgilimi çözememiştim ve ondaki gizem çekmişti beni. ben başak burcu kadını olarak çok mu konuşup onu etki altına almaya çalıştığımdandır bilmem, çok konuşmazdı. sonra yavaş yavaş açtım herhalde benle düşüncelerini, hayatını paylaşmaya başladı, o zaman susmaya başladım ben de. zamanla en başta aşırı marjinal zannettiğim adamın son noktada kıskanç kolay güvenmeyen huysuz ama sevimli bi adam olduğunu farkettim. herşey o kıskançlıkla mücadele etmeye başlamamla oldu sözlük! küçük küçük birbirimizin güvenini kazandık. küçük küçük ilerlemeye başladı ilişkimiz. ben daha adamı tanımaya çalışırken çok sevmişim.
    benim burcum başak yükselenim akrep, o koç burcu yükseleni boğa (tam bilgi için yükselen öğrendim sözlük! olumlu yorum yok ya)
    ilişkinin her yönüyle bakarsak
    başağa tavsiyeler;
    koç burcu en başta aşırı kıskançtır, sonra sıkıntı görmezse ipleri hafifletir bi bakarsınız ipleri size vermişler!
    sakın inatlaşmayın kaybeder ve çıldırırsınız
    çok istediğiniz bişey varsa tatlı dille fikrini sorun kabul edecektir
    çok keskin yorumları vardır, alınabilecek biriyseniz hiç çekemeyebilirsiniz
    çok güvenilmez görünmesine rağmen bağlandı mı vazgeçmek işine gelmez, üşenir
    onun gözünde kendinizi büyütmelisiniz, aşırı dürüst davranın
    sevmiyorsanız seviyorum demeyin sadece seviyorsanız aşığım demeyin
    ondan vazgeçebilecek olduğunuzu bilsin
    çok çocuk yönleri vardır gerektiğinde anne gibi sevmenizi ister
    yapmaması gereken şeyleri saman altından söylemelisiniz
    çok sıkmayın, çok iplerini gevşetmeyin
    çoooooooooookkk sevin gerekirse çok üzülün ama çok sevin
    sert soğuk bakışları zamanla çok yumuşar ve en başta sabırsızlığınızdan bulamadığınız güvenin sevginin en sıcağını vermekten çekinmeyecektir
    öyle aşırı romantizm de beklemeyin kısaca öküzdür ama sever yani bi mum ışığında yemek yedirmez ama sık sık gülüp eğleneceğiniz bir adamın burcudur koç
    not:sinirlendiğinde sadece sessiz kalın, kısa sürer hemen geçer yine laylaylom devam edersiniz

koç burcu erkeğine tavsiyeler
    az romantik olun delirtmeyin adamı
    başak burcu hesap ödemekten çekinmez ama arada jestinizi yapın
    inatçılığınızı biraz kırmazsanız başak burcu bencilliğinizden dolayı kıçınıza tekmeyi vurabilir
    sadakatinizden ödün verdiğiniz anda da tekmeyi yersiniz
    kültürlü görünmeye gayret edin
    sinirlenin, ama çok abartmayın, başak burcu çabuk affeder ama unutmaz
    asla çok kırıcı olmayın, başak asla unutmaz
    başakla aranız saçmasapan sebepten bozulduysa küçük küçük şeylerle aklını dağıtın ve onu mutlu edin, yoksa küçücük şeyden kurup kurup terkedebilirler
    başak burcuna hamburger ısmarlayın
    senede 1 en azından çiçek alın lan
    güzel kokun
    ne kadar dürüst ve olgun olursanız o kadar değer, dürüstlük,ve olgunlukla karşılaşırsınız
    samimiyeti yavaş yavaş kurun
    başak burcunun saçlarını okşayın
    başağa iltifat edin
    fransaya okumaya gidecekse gitme deyin
    başak sizi gerçekten çok severse yanınızdan ayrılmak istemeyecektir.

bir tane olumlu yorum olsun istedim sözlük! çok mu istedim?
    ilişkideki gelişmeleri yazacağım!
  • sözlükte yazanlar moralimi bozsa da, yazanların doğru olduğunu malesef daha şimdiden görsem de, vazgeçemediğim, denemek istediğim, yeni girme aşamasında olduğum ilişki.
  • süresi uzadıkça tadı kaçan ilişki. aşık olduğunda 280 sabırtaşı kıvamına gelen başak burcu hatununun bile kendini bozmasına sebebiyet verebilir. işin ilginç kısmı koç burcu erkeğinin kendi denyoluklarına karşı başağın sergilediği sayısız edepsizliklerini müsama göstermesi hanım kişiyi daha da delirtip hayattan bezdirebilir.
  • yürümez. ben merkezci koç burcu erkeğiyle, herşeye hakim olmak isteyen başak burcu kadını bir araya geldi mi, elimize geçen sadece ikisinden birinin cinnet geçireceği bir ilişkidir.
  • başak burcu kadını olarak yürütmeyi beceremediğim ilişki çeşidi.

1. koç burcu erkeği başak burcu kadını denemesi; başağın allahım ben nerde yanlış yapıorum çözücem, bağlicam bu herifi kendime inadı sebebi ile sürekli olarak mantıki bir şekilde çözüm araması sonucu ile uzuuuunca süren bir eziyet döneminden sonra koç burcu erkeğinin akıllanıp uslanmayacağını görüp pes etmesi ile olay biter.
    2. koç burcu erkeği başak burcu kadını denemesi; bir koç burcu erkeğini diğer bir koç burcu erkeği için terkeden başağın saçmalama burçlara göre insanları sınıflandırma mantalitesi bir süre idare eder ancak daha sonra benzerlikler farkedilir ve sütten ağzı yanmış olan başak arkasına bakmadan kısa sürede kaçıverir. ancak halen aklında ben bu herifi adam edebilir miydim düşüncesi baki kalır.
    3. koç burcu erkeği başak burcu kadını denemesi; yıllar geçer, yine bir koç burcunun boynuzları üstüne düşer hanım kızımız. cici sözlere kanar, 3 te 3 olmaz be şekerim bak eli yüzü düzgün seviyorum hüleeeaan diyen bi adam var karşında diye tüm kalbini açar, dünyanın en süper sevgilisi tribine girer. ve sonra yine pıssss yine hüsran yine ayrılık..
  • burçlara inandığım yıllarda 10-12 yaşlarındaydım, deli gibi kitap okurdum, hey girl, go girl burç yorumlarına bakardım. kimle tanışsam burcunu sorardım. astronot olmak istediğim yıllardı aynı zamanda, adım uzaylıya çıkmıştı.

büyüdükçe hayallerim dünyaya indi, burç konusunu da unuttum gitti.

hatırladığım kadarıyla tam bir başak kadınıydım, özelliklerini okudukça kafamı sallayarak onaylıyordum. sadece 12 tip insan olması fikri saçma da gelse, evrenin bir düzene göre karakterleri oluşturmuş olması makul geliyordu.

burçları unuttuğum lise yıllarında koç burcu bir sevgilim oldu, çok didişirdik ama aramızda büyük bir güven vardı. ben her şeyde söz sahibi olmak istedikçe, çok konuştukça ona çarpıyordum ve kırılıyordu. onun sevgisiyle eziliyordum. zamanla susmayı, dinlemeyi öğrendim.

o benim enerjime ayak uydurdu, ben onun kararlarına saygı duydum. birbirimizi hiç kısıtlamadık. zaten birlikte olmayı biz seçmiştik, istemesek ayrılırdık.

9.yılımız bitmek üzere, yaş itibariyle yeni başladı evlilik olayları.

bugün biri "o koç burcu olmaz bu iş" dedi yanındakine, merak ettim ve googleda bu başlığı buldum. bir çok da site.

hala ikimiz için de doğru şeyler yazıyor, hala ilişkimizin özeti yazıyor. çok ilginç.

ilk gelen sayfa

kişisel yorumum, güven temelli olduktan ve taraflar birbirine güç gösterisi yapmayı marifet sanmadıktan sonra bir şekilde yürüyecek olan ilişkidir.
  • başak burcu kadınının yeri gelince alttan alması, yeri gelince de saman altından su yürüterek ilerleyip istediklerini bir bir sektirmeden elde etmesi mümkündür. zıt burçlar olduğu muhakkaktır ama imkansız değildir. yani bizimkiler 22 yıllık evliliği böyle sürdürüyorlar, gözlemledim.
  • yeni filizlenmekte olan bir aşkın uktesi.. doldurmaktan ve katkıda bulunmaktan mutluluk duyarım.*

uktecinin notu: baba, kız burçlara çok inanıyo. tam bi başakmış. ben de koçum. nolur bu işin sonu. bişiyler öğreniyim de kıza bağlama çekerim di mi?
    bunları yazmış olmaktan utanıyorum. saygılar.

şimdi ilişki analizimize geçelim...

koç ve başak birbirine zıt burçlardır. biri boynuzlarıyla duvarı yıkmaya çalışırken, diğeri beyniyle çıkış yolu arar. ama bildiğiniz gibi, zıt kutuplar birbirini çeker. bunun için bayan başakla bay koç arasındaki ilişkinin kötü sonuçlanacağı söylenemez.
    başak kadını koçun macera merakından, kavga mantığından, erkeksi kendine güveninden etkilenebilir. koçun bu özellikleri başağı etkiler, ama kıskandırmaz ve mutsuz etmez. çünkü savaşabilir ve başkalarıyla beraber olduğunda bile mantığın yolunu izler. bir ilişkiye karar verdiyseniz, birbirnizin "haklarını" ve "yetkilerini" iyi belirleyin yoksa kavga çıkabilir.
    bir başak-koç ilişkisinde "hakimiyetin kırıldığı nokta", cinselliktir. koç tahrik edebilir, davetkar ve kaçamaklara meyilli biridir. sevgisine inansanız da zaman zaman yapacağı kaçamaklara kolay kolay alışamayacaksınız.

kaynak : muneccim.com
hesabın var mı? giriş yap