• türk kızlarının bir kısmının sahip olduğu hastalıklı düşünce. kendi bağımsızlığından korkan insanın düşüncesi.
  • tanıdığım hiçbir türk kızında görmediğim zihniyet. bu genellemeyi yapan insanın ciddi derecede varoş bir muhitte yaşadığını söyleyebilir ve sosyal çevresinin böyle olduğu genellemesi yapılabilir.
  • eğer adam kız alıyorsa haklı bir ifadedir, madem alıyorsun bakacaksın o zaman arkadaşım.

ama yok sen kız almıyor, bir kızla hayatını birleştiriyorsan hayat müşterek birader.
  • boşanma aşamasına gelindiğinde de "bana nafaka verecek tabii ki, hakkım o benim!" der.
  • kendi içlerinde birçok kola ayrılıyor bu tip hatunlar. en salakları da, evde göt büyütüp (ev kadınlığı değil, onlara lafım yok. bildiğin göt büyütenler) kocanın kazandığı mallara ortak çıkması ki bunlara roma forması giydirip lazio tribününe göndermek vaciptir.
  • ya niye şaşırıyorsunuz ki? siz görücu usulüyle evlendirilip ( ya da ne bileyim, kendi rızası olmadan vs.) okutulmayan, çalıştırılmayan, eve kapatılan , habire çocuk doğurtulan bir ülkede yaşayan kadınlardan bahsetmiyor musunuz? bu kadınlar kocam bana bakmak zorunda demeyip de ne yapacak? çalışmak zorunda olan kadını da sanki yine ev hanımlığa mahkum edip, hem temizlik hem çocuk bakımı yükleyip bir de üstüne güleryüz beklemiyormuşsunuz gibi... bu nasıl bir bencillik arkadaş?
  • bir kezban serzenişi...
  • haklı bir isyandır.
    kocası şaşı olanları bi' tarafa koyarsak, orda gül gibi karısı dururken, kocanın başkalarına bakması hoş değil tabi.
  • %70'i bakire kız almak isteyen türk erkeğinin eninde sonunda sahip olacağı kadının açıklamasıdır.
    bu hikayedeki kezbanın kadın tarafı olduğunu düşünen de salaktır.
  • daha yaygın kullanımı 'beni taşıyabilmeli' olan bir kezban ürünüdür.
hesabın var mı? giriş yap