• koçtaş reklamında mutlu insanların söylediği türlü türlü versiyonunu duyduğumuz, orjinal yazılışının ise "koçtaş'a gidiyorum evimi çok seviyorum :))" olan gubidik jingle ve slogan
  • koctas magazalarinda durmadan calar bu melodi. sanirim insanlari cabucak magazadan kacirmak icin bulduklari bir yontem. ise yariyor. kutlarim.
  • kulaga hos gelen, insanin diline dolanan bir reklam slogani.
    insanlarin evlerinden soguduguna dair bir ongoru ile yapilmis olsa gerek.
  • tüketim çılgını yapılmak istenen ve buna dünden razı kişilere hazırlanmış sunulmuş mis gibi cümlelerden biri. eskiden "sen çocuğunu seviyorsan, iyi bir anneysen ahan da bunu alacaksın. yoksa rezil bir insansındır" filan mesajı verirlerdi. şimdi artık arabayı, evi, otu naneyi çocuğumuz yerine koydurdular. malum arabası için adam öldüren tipler filan var reklamlarda. suyu çıktı netekim.
  • muhtemelen bir hediye çeki, indirim kuponu vs. karşılığında o an alışveriş yapmakta olan sıradan vatandaşlara söyletildiğini düşündüğüm reklam sloganı. yoksa bu kadar kötü bir melodinin üstüne bir de bu kadar kötü oyuncuları bulup oynatmaları mümkün olamaz.
  • ''iyi de bunu neden dile getiriyorum'' şeklinde devam etmelidir.
  • (bkz: siktir git)
  • nişantaşı'nda ya da etiler'de hatta bebek'te geçer akçe edecek bu söz öbeğini, reklamdaki aynı ekip bir bağcılar'da, sultan çiftliği'nde ya da ümraniye'de söylese aynen şu olur.

(bkz: ananı al git buradan)
  • yaptığım uzun araştırmalar sonucunda her duyduğumda hayatımdan 7 dakika çaldığına kanaat getirdiğim slogan.
hesabın var mı? giriş yap