• gufte ve bestesi suat sayin'a ait bir $arki. muhayyerkurdidir. en guzel yorumu sanat muziginin 24 ayar altin tacli krali flagg zorakses'e aittir.
  • sözleri çok da ahım şahım olmayan, bestesi nisbeten daha iyi ama zeki müren faktörü işin içine girince dadından yinmeyen şarkı.

sözleri bunlar:

ne olur kimseye bakma
    gizli sırlarımı sakla
    beni hasretle kucakla
    başka birşey istemem

son bir defa göreyim
    uğruna can vereyim
    kollarında öleyim
    başka birşey istemem

ümitsiz olsa bile
    beni sevdiğini söyle
    herşeyinle gir kalbime
    başka birşey istemem

son bir defa göreyim
    muradıma ereyim
    kollarında öleyim
    başka birşey istemem
  • zeki müren'in yorumuyla dertsiz insanı dert sahibi, dertli insanı alkolik yapacak binbir çeşit şarkıdan biri.
  • neden kollarımda, başka yer mi kalmadı, yaşarken yetmedi öldükten sonra da mı başımı derde sokacaksın?,dedirten cümle.
  • bir arkadaşımın bestesi için "lan sözleri çok hüzünlü ama valla o melodiyi duyunca el şaklatıp göbek atasım geliyor" dediği, platonik aşkların fon müziği olan zeki müren şaheseri.
  • suat sayın öyle güzel söylemiştir ki kulaklık ile dinlerken kendinizi kaptırır sesli sesli söylersiniz.
  • ben de senin sesine öleyim paşam. anneler gününden mütevellit zeki müren günü için girişimlerde bulunulmalı.
  • günlerdir dilimde olan şarkı. insana bir neşe getiriyor. bugün fark ettim. bu neşe eksilmesin, "başka bir şey istemem." yürürken sürekli mırıldanın siz de ferahladığınızı hissedeceksiniz. "kalabalık caddelerde [söylenen] hürlüğün şarkısı" resmen. suat sayın'a da zeki müren'e de cemal abi'ye de aşk olsun.
  • tamam zeki müren bu dünyadan almış götürmüş, uçurmuş şarkıyı ama; sahibinin sesinden daha bir güzel sanki.

*
hesabın var mı? giriş yap