• bizatihi varlıklarıdır. mesela olmasalar, hiç de itici olmayacaklar. ama varlar. amınakoyım öyleyse hepsinin.
  • yakıt yada aidat konusunda kavga çıkarmaları.

-ödedim ben
    -e burda öyle yazmıyo, hem tüm fişleri getirmişsin altıncı aydayız sende beş fiş var, burdaki defterde de öyle yazıyo?
    -ödedim ben
    -kardeşim yok ödememişsin
    -ödedim ben
    -yahu ne zaman ödedin?
    -ödedim ben
    -amına koyayım senin

(aynen şahit olunmuştur)
  • varliklari bile kendilerini itici yapmaya yeterlidir. balkona her ciktigimda seslenip el sallamak zorunda degilsiniz lan belki antisosyal bi insanim ben belki sosyopatim belki sizi sevmiyorum?
  • -balkonunuza çöp atmaları
    -çamaşırlarınızın üstüne halı silkelemeleri, cam yıkamaları
  • o çirkin suratlı bet sesli çocuklarını her gün aynı saatte apartman boşluğunda bağırtmaları
    karşılaşılınca hiç bir şey söylemeden bön bön suratımın ortasına bakmaları.
  • hepsinin çeşit çeşit huyu olması sebebiyle bunların birleşmesi ile insanı deli eden detaylar bütünüdür. bir taraftan pazar sabah 9'da piyano sesi gelirken alt komşunun elektro gitar çalması, üst komşunun matkap sesleriyle armoniye katılması, yan daireden duyulan bebek ağlamaları; al sana 9. senfoni... itici ötesi detaylardır, hayat amacı değiştirir: çalışıp para kazanalım villa alalım..
  • yaptıkları gürültü konusunda kibarca uyarıldıkları halde hiç iplemeyip bir de bizden değildir o deme pişkinliği ile sizi yalancı çıkarma tutumu içinde olmaları son derece itici.
  • pazar günü matkapla duvarlara işkence denemeleri yapması, başka türlü o kadar ses nerden gelir?.
  • sınır kapısında bomba patlatmaları. hiç hoş değil oruspu çocukları siktirin gidin başka yerde oynayın.
  • gecenin geç saatlerinde kapılarını çok hızlı kapatmaları.
hesabın var mı? giriş yap