• izmir'in belki de en popüler mekanlarına ev sahipliği yapabilecek potansiyele sahipken, azıcık ilerisinde bilumum hapçı, yankesici, hırsız vs tiplerin çimlere ve tepeciklere yayılması sebebiyle mevcut yarı atıl haliyle kalıyor.

tabii konak pier bir kenara, yukarıda bahsettiğim tiplerin şehrin merkez ilçesinin merkezinde böyle bir görüntüye sebebiyet vermelerinin önüne geçilmesi lazım. konak denince ilk akla gelen şeylerden biri bu çirkin görüntü ve insanın kendini güvende hissetmemesi ne yazık ki.
  • sadece deniz manzaralı restorantında yemek yemek için bide rolex saatlere bakmak için uğruyordum özlendi
  • demekki rolex saatlere bakan bir ben değilmişim, evet ben de özledim
  • keşke avm olarak değil de sadece restoran, kafe ve barların olduğu bir yer olarak tasarlansaydı. bu akşam gittim, birçok dükkan boş durumda.

bir önceki gidişim birkaç sene önceydi. o zaman biraz daha canlıydı, en azından dükkanlar doluydu. şimdi pandeminin etkisi var mıdır bilemem tabii ancak içerideki dükkanların neredeyse yarısı terk edilmiş halde. sadece deniz kenarındaki mekanlar iş yapıyor, onlar da bir cumartesi akşamına göre aşırı boştu.

izmir'in en meşhur çarşısının* tam karşısına bu avm'yi yapmak hangi süper zekalının fikriydi bilmiyorum ama tutmadığı kesin. ha bir de otoparkçıları çözemedim. girişte otoparkın ücretli olduğunu belirtiyorlar. belki ben istanbul'da yaşadığım için alışmışımdır ama otopark dediğin şey zaten ücretli olur. avm'nin yanında olsa da ücretsiz olmadığı 500 metreden belli oluyor zaten. neden uyardıklarını anlamadım. ayrıca tramvay yapıldıktan sonra otopark sik gibi yerde kalmış. girişte tramvay yolu olduğu için kuyruk caddeye doğru uzuyor.

"bizimle deyılsın" konak pier.
  • izmirin ikonik mekalarından biridir. avm olması ona gösterilen özeni düşürse de mimarisi ve konumu ile birçok izmirlinin uğrak yeridir.
  • 1 yıl içinde işletmesi batıp kapanacaktir. dükkanların yarısı boş.
  • son 10 yıldır dükkanların yarısı boştur.
  • bildim bileli dükkanlarının yarısı boş ancak halen ayaktadır.
  • temel atıldığıdan beri dükkanların yarısı boş olan ve buna rağmen halen ayakta olan avm.
  • lozanın gizli maddelerinden birinde yarısının boş olmasına karar verilen izmir oluşumu
hesabın var mı? giriş yap