• tahsil ettikleri parayı nasıl geri aldığımı okumak için (bkz: #57376359)

http://www.kontra.net/

bugün turkcell'in app'ine girerek fatura bilgilerini kontrol ettim. +14'liralık katma değerli servisler adı altında faturamdaki şişkinliği farkedince turkcell müşteri hizmetleri'ni aradım.

müşteri temsilcisi kontra dijital servisler a.ş. tarafında spor servislerine üyelik adı altında ücret tahsil edildiğinin göründüğünü, haftalık 14, ayda 56 lira servis üyelik ücretinin hattıma yansıtılacağını söyledi. ben herhangi bir şeye üye olmadığımı, onay vermediğimi, iptal edilmesini istediğimi belirttim. onayı veren ve servisi satın alan kişi olarak göründüğüm için turkcell'in bu konuda bir yetkisi olmadığını, 02129873071 numaralı telefonu arayarak üyeliğimi iptal ederek ücret iadesi talep etmem gerektiğini söylediler.

numarayı aradım. akşam saat 9 olduğu için cevap almayı beklemiyordum ama biraz bekledikten sonra müşteri temsilcisine bağlanabildim. durumu anlattım. eleman önce bana sözleşmeyi kabul ettiğimi, üyeliğe onay verdiğimi, önümüzdeki haftalar için üyeliği iptal edebileceğini ama bu hafta için ücret iadesi yapamayacaklarını söyledi. ya var mı böyle bir şey? adamlara bak! "şirket bilgilerinizi ve adresinizi verir misiniz? ben tüketici hakem heyetine, gerekirse sonrasında tüketici mahkemesine başvurup o ücreti de, masraflarımı da icra marifetiyle alacağıma eminim, kararı da emsal olarak internette olabildiğince çok yere yayacağım. o ücreti iade edeceksiniz!" dedim. bunun üzerine müşteri temsilcisi "hatta kalabilir misiniz, iade birimiyle görüşeceğim" dedi.

sonra "beyefendi üyeliğe onay vermişsiniz ama hiç içerik indirip izlenmemiş olduğu için ben insiyatif kullanarak ücretinizin iadesini yapacağım" dedi. "nasıl olacak, faturadan mı düşeceksiniz" dedim? 5-7 gün içerisinde bir mesaj gelecekmiş, garanti bankası atm'sine gidip kartsız işlem yaparak iade alacakmışım. 5-7 gün sonra editlerim.

sonradan internette bir baktım. mağdurlar çok. * * * şuan hotgirls, sıcak içerik, ateşli saatler gibi bir servise üye yapmadıkları için mutlu hissediyorum. en azından insan içine çıkıp anlatabildim…

ama yazar olsun olmasın bunu okuyan herkese mesajım şu: benzer şekilde davranıp ücretinizi iade alın. bu tarz insanlarda paranızı bırakmayın. merak etmeyin, (varsa) hukuk, kanun sizin yanınızda. iade alamaz iseniz bir mesaj atın, önce tüketici hakem heyeti, sonra icraya vererek kat be kat fazlasıyla geri alalım.

daha fazla şikayet için
  • ben paramı geri aldım. nasıl mı?

önce kendilerine şöyle bir ihtarname gönderdim. noterden falan değil. kayıtlı posta vasıtasıyla. amacım tüketici hakem heyeti başvurusunda kullanmaktı. evet, 14tl almak için 7.50tl posta masrafı ettim. 14tl'den fazla masraf etmeye de hazırdım. mesele miktarlar değil. bunu da benim gibi düşünen insanlar için yazıyorum.

daha sonra kargo vasıtasıyla bana şu cevabı gönderdiler. garanti bankası aracılığıyla paranın iadesi için gönderdiklerini iddia ettikleri mesaj bana hiç bir zaman gelmedi. göndermiş olabilirler ama gelmedi ve saatlerce atm'lerin önünde uğraşmama rağmen parayı çekemedim. hesabıma yatırın dedim, yapamıyoruz dediler ama ihtarnameyi alınca yaptılar işte.

ben bu şirketin iyi niyetli olduğuna inanmıyorum. bana yazdıkları cevapta da görüleceği üzere, davalık, mahkemelik olmaya çok tırsıyorlar. yani biraz uğraşsanız paranızı hemen geri veriyorlar. bence taktikleri farkında olmayanlar üzerinden tahsil ettikleriyle, benim gibi 14tl'sini iade almaya çalışmayanlardan kazandıklarıyla işi yürütmek. yaptıkları sizi de rahatsız ettiyse posta yoluyla gönderin bir ihtarname, alın paranızı.
  • biraz sakin kafayla düşündüğünüzde, !bu dolandırıcılık, dolandırıcılık da turkcell'in hiç mi haberi yok ulan bu dolandırıcılıktan" denilecek şirkettir. doğrudan savcılığa gidin ve hem bunu yapanı, hem de hiç bir şey olmamış gibi fatura edeni emniyeti suistimalden şikayet edin. bakın ne oluyor...
hesabın var mı? giriş yap