• 8 saatlik gunduz yolculugunda dolmus misali her garajda durup yolcu alan,gecen 5 saatin sonunda 'e herhalde artik mola verilir de mi?' diye soruldugunda 'mola mi ne molasi?' diyen, o saate kadar hic bir ikramda bulunmayan o saatten sonra lutfedip bir cay veren, aydina gelindiginde otobuste 5 kisi kaldi diye bizleri baska bir firmanin otobusune aktaran firmadir. kesinlikle tavsiye edilmez.
  • ankara-alanya seyahatinden sonra uzak durulması bir şirket olduğunu gördüğüm otobüs şirketi. neden mi? efenim, şimdi 8 saatlik bir yolculukta sadece 2 tane 15 dakikalık mola verilmiştir. bir teyze sormuştur muavine "evladım yemek molası vericek mi?" diye. muavin de demiştir ki "15 dakka nenize yetmiyor? 15 dakkada 3 kez yemek yenir" diyerek olaya farklı bir boyut katmıştır. kaş kaldırmalar, surata bakmadan konuşmalar vs. de cabası...

tamam, otobüsleri son model, çok şık vs... ama muameleden kaybediyorlar. olmuyor böyle de 8 saat yol çekilmiyor...
  • otobüslerinin içinin leş gibi koktuğu, servis esnasında kavga sebebi arayan elemanların çalıştığı, istisnasız yolunun üzerinde bulunan bütün şehirlerden yolcu alan firma. "enstruman kırılabilir dostum üzerine lütfen bir şey koyma" dediğimde, adam "kucağında taşı" dedi. dediğini yaptım, sağ olsun.

gecenin 3'ünde benim gibi mecbur kalırsanız sözlerim aklınızda kalsın.
  • internet uzerinde 2+1 olarak belirtilen seyahatleri neden kalkis saatinden once 2+2'ye cevirdiklerini tam olarak anlamlandiramadigim seyahat firmasi.
  • ozellikle uzun yolculuklarda kullanilmamasi gereken firma, köy köy gezersiniz patika yollarda içiniz dışınıza çıkar ve gideceginiz yere asla varamayaciginizi dusunmeye baslarsiniz. oyle bir firma.
    edit: bu firma yerine katır kullanmanizi tavsiye ederim.
  • babam öğretmenken konya ankara arasında mekik dokuduğumuz yıllarda super man turbo otobüsleri ile bize taşımacılık hizmeti veren şirket..
    televizyonda reklamları çıktığından olsa gerek o yıllardan kalma bir kalite belirtisi, kalite çağırışımı bende bu isim.. hala oyle mi acaba?
  • briçte genel anlamı, amiyane tabirle, "nah alırsın" dır. cezalandırmak anlamındadır.
    bir de ceza olmayan, amacı, partnere bilgi vermek olan kontur türü vardır.
    örneğin,
    rakip "1 pik " dedi, elinizde yeterli puan varsa -ki bu da her oynanan sistemde faklı puan demektir- iki seviyesine çıkmamak için (2 kör dememek için) kontur diyerek elinizdeki dörtlü körü gösterebiliyorsunuz.
  • 80li yıllarda senatör servis adıyla seferler yapan konya merkezli otobüs firması. sabahları kahvaltı da verirdi.
  • sapık muavinlere sahiptir. ankara-gazipaşa (alanya) yolunda hizmet veren 2 firmadan -diğeri özkaymak- biridir. mecburiyetten tercih edilir. neyse ne, yine yollardayım, yan koltuğum boş diye sevindim, rahatça gözlerimi kapadım. uyandığımda muavin yan koltukta oturmuş beni izliyordu. utanmadan bir de "size kayyyfe yapayım mı?" diye sordu. işte, böyleyken böyle oldu.
  • ilk ve tek deneyimimin cehenneme benzemesi şeklinde süregiden otobüs firması. şu an otobüs çıtırdıyor, gıcırdıyor. bildiğiniz ilerlerken daimi bir çıkırtı sesi var, sanki plastik su şişesi ezer gibi. kulaklık fayda etmiyor. konya ankara arası öteki otobüs firmaları duracakları her durağı yazıp, dürüstçe 3-4 saat tahmini süre verirken, kendileri ara durakları yazmayıp 3 saat tahmini süre vererek sazan avlamaktadır. “aa ne güzel, zırt pırt durup 3 saatlik yolu 4 saatte gitmeyeceğiz, zamanlıca ankara’da olurum.” diye düşünen bünyemi öfkelendirmişlerdir. ben de elimden gelen şekilde siteye şikayetimi gerçekleştirip, buraya da ağlaklığımı yapıyorum. hadi eyvallah.

(bkz: konya’nın yine şaşırtmaması)
hesabın var mı? giriş yap