• kimi toplumlarda, konu bir ülkenin yüzölcümünden acildiginda siklikla ba$vurulan yöntemdir.
    genelde konya'dan kücük ülkeler sözkonusuyken yapilir.
  • - isvicre gerek ortamiyla olsun gerek piyasasiyla olsun, ne güzel bir ülke, di mi abi?
    - ne, isvicre mi? ahahaha! olum konya kadar yok lan orasi?!
  • - madagaskar dünyanin dördüncü büyük adasi olup, yüzölcümü de 587 bin km²'dir.
    - bi dakka hoca, bana konya cinsinden söyle. kac konya eder orasi?
  • abd'de konya'nin karsiligi texas'tir. atin ve bokun alan buyuklugu icin texas'in iki kati, dortte ucu, yedide sekizi gibi karsilastirma yaparlar. nerden bileyim ben texas'in yuzolcumunu, daha feeti, yardi, fahrenheiti zor cozduk. bir de ilim ogrenmeye geldik buralara dedirten karmasa. *

duzeltme: texas ne lan?! teksas o!
  • cogunlukla bir ulkenin ekonomik gucu ile cografi buyuklugunun zitligini vurgulamak icin konya yi hafif a$agilayan bir kullanimi var bence; mesele tamamen cografi buyuklukle ilgii olup kafada bi oran yansitmak olunca kullanilan ornek kibris olur mutemadiyen, butun butun ada ya hani hic bi yere baglantisi yok, o hesap herhal..

"konya nin yarisi kadar bile olmayan luxemburg da insanlar yoldaki para balyalarindan birbirlerini goremiyorlar" gibi..

konyalilari bu tur kullanimlari yargiya intikal ettirme konusunda goreve cagiriyorum..
  • - belçika'nin yüz ölçümü 30 000 km² olup kisi basina bira tüketimi yilda 93 litredir.
    - vay ibneler! konya'nin %90'i kadar yoklar, 78 konya kadar bira içiyorlar.
  • - kiralık ilanı için aramıştım... kaç metrekare idi yazmamışsınız fiyat uygun ama?
    - 1/3000000 konya kadar.
    - hmm, anlıyorum.
    - ...depozito da 18 gram platine eş değer aklınızda bulunsun
    - bulunur.
hesabın var mı? giriş yap