• zar gibi incecik açılmış hamurların arasında,nefis bir kaymakla birlikte bol antep fıstığı;hafif mi hafif... tatlı severler burada katmer yemeden ölmesin,o kadar net...hele bir de serin bir karaköy akşamı eşlik ederse size,değmeyin keyfinize...
  • lahmacun konusunda istanbul genelinde 3/5 rakibi olduğunu düşündüğüm mekan ve nadir güllü'ye inat aynı bina altında evsanevi tatlılar yapıp satıyorlar. hele katmer yok mu? garsonları vasat ve yetersiz ama o lezzetlerle kıyaslandığında eğer hala midenizde yer kaldıysa "yemişim garsonu" diyorsunuz. dikkat etmek lazım tatlılar tabakta durduğu gibi durmuyor.
  • yıllar evvel kapanmasına yakın bir vakitte tesadüfen gidip kadayıfını yedikten sonra ustayla tanışmayı talep edip ustanın ellerini hürmetle sıktığımız mekan. ben böyle kıvam, böyle özen görmedim, bütün ünlü yerlerde tatlı yedim ama bu kadar lezzetlisini görmedim dediğimde patron kasadan kafaısnı kaldırıp, "allah'ın gücüne gitmesin ama, bundan iyisinini de anca allah yapar abi" demişti.

yıllar geçti daha iyisini yemedik.
  • tatlicilikta marka olan gulluogluyla ayni binada olmasina ragmen manyak tatlilar yaparak gulluogluna ayar veren muessesedir. prenses diye bir tatlisi vardir ki ancak yiyerek o duygulara gark olabilirsiniz o lezzetin tarifi ne mumkun.
  • baklava denen sanatın en büyük icracısı. güllüoğlu faşizmine inat...
  • yıllardır güllüoğlu yüzünden es geçtiğimiz mekandı, dün bu sefer deneyelim dedik. saat 20:30 sonrası ve hafta içi olduğundan sakindi.

yemek ve tatlı kalitesi herkesin damak tadı ve beklentisine göre değişir, onu geçiyorum, fakat bizim şahit olduğumuz kadarıyla hizmet kalitesi yerlerde. adamlarla iletişim kuramıyorsun, bir hoşgeldiniz, afiyet olsun, güle güle yok.

içeri girdik, masaya oturana kadar herhalde 3 garson ile karşılaşmışızdır, bir hoşgeldiniz demediler. masaya oturduk, masayı silen arkadaş yüzümüze bile bakmadı. hadi dedik adamcağız bezmiş, siparişi alandan da bir hoşgeldiniz duyamadık.

zaten deneme amaçlı girdik, birer içli köfte ve lahmacun aldık, paşalara az gelmiş olacak ki sipariş sonrası bir sessizlik oldu. adam boş boş bakmaya devam etti, bozulup gitti sonrasında. masalar zaten boş, hani az siparişle masanı da işgal etmiyoruz.

içli köftesi vasattı, lahmacunu beğendik.

yahu beklediğimiz el üstünde tutmaları değil. oldukça asgari bir iletişim bekliyoruz yahu, bir afiyet olsun demek, masaya tabakları sert koymamak zor mu. fiyat çekmeyi biliyorsun da neden servisin bu kadar rezalet?

insanda iştah bırakmadılar, tatlı denemeden kalktık.
    şimdi bu adamlar dünyanın en lezzetli baklavasını da yapsa ben bir daha girmem, onu da adamın kafasına atarlar.
  • güllüoğluna 10 basan bir tatlıcı.. arife günü güllüoğlunda cevizli baklava kalmayınca buradan aldık.. inanılmaz güzel baklava yapmışlar
  • koskeroglu, koskeroglu...

bugun ailece gittik, guzel bir lahmacun yiyelim diye...

1- gece saat 1 oldu neredeyse, lahmacunun yagi ictigim 10 bardak caya, 2 adet sarikiz sodaya, ve iki buyuk bardak suya ragmen hala agzimda,
    2- midem yaniyor, gaviscon aldim kafaya takmadan uyuyabilmek icin,
    3- lahmacunlarin yaninda bir cimdik marul uzeri iki parca maydonoz ve bir dilim limon getirdiler. garsonu cagirdim, bu ne kardesim, lahmacunun tanesi 50 lira masada 8 lahmacun var, verdigin salata bu mu, koskeroglu bu mu, bunu yemeye mi geldik biz diye sinirlendim, hem yetersiz hem taze degil diye cikistim, biraz biseyler getirdiler, ama ayni baygin salata nicelik olarak artti, nitelik aynen sifir olarak devam.
    - ilave limon istedik, sadece iki dilim daha getrdiler.
    - domates istedik, 4 kisiye yarim domates, ikisi basi ve kici olmak uzere toplam dort dilim.
    - lahmacunun tuzundan damagim yandi, inan o kadar...
    -hesap uc defa istedik, sallayan yok, tamam diyor, baska isle ugrasiyor, gozumuzun onunde goygoya devam,
    -bir de adettir, kacar gibi hesap istersen en azindan gonul almak icin garson abim bir cay vereyim oturun falan der... tabi ki yok oyle bir sey.
    - kimse hesap getirmeyince kasaya gittik, kasada suratsiz bir kadin, yuzunuze bakmiyor... ne iyi gunler ne afiyet olsun...

aileme karsi onlar adina ben utandim.

kardesin ayip, gaziantep'in adini bile agziniza almayin, bu nasil istir yahu...

diyecegim su ki, eger sinirleriniz ve mideniz yerinden oynasin istemiyorsaniz asla gitmeyin.

t: vasat, ilgisiz, alakasiz kebapci
  • fıstıklı kare baklavası oldukça başarılı olan tatlıcı. yakınındaki güllüoğlundan daha başarılı diyerek ileriye gidiyorum.
  • kılkeroğlu karaköy

geçenlerde gel-al servis olarak adana dürüm aldım. ilk ısırığımda çok afedersiniz ağzıma kıl geldiğini hissettim. yutmadan yanımda kız arkadaşım vardı sordum ağzımda bir şey var mı dedim. evet dedi tuttu ucundan çektikçe geldi çektikçe geldi. resmen içinde halat çıktı.

hemen ağzımdan çıkardım. ilk ısırıkta gelmesi şansıma oldu diye düşünüyorum. geri götürdüm, kasadaki arkadaş üzüldü geri iade aldı. başka şeyler söyleyim dedi ama kusura bakmasınlar bu saatten sonra buradan su içmem.

özetle buradan yiyecek arkadaşlar, kıl yemeği seviyolarsa gidebilirler. aslında dışarıdaki çoğu yemek böyle. evdeki en kötü yemek dışardaki en iyi yemekten iyidir. bunu hatırlattığı için kılkeroğlu karaköy'e teşekkür ederim.
hesabın var mı? giriş yap