148 entry daha
  • bundan 15 sene önce emlakçı aracılığıyla bir ev kiralamış, ev sahibini görmeden yerleşmiştim. birkaç hafta sonra iki kadın kapımı çalıp "biz ev sahibiyiz" diyerek kendilerini zorla içeri davet ettirdiler. birisinin ev sahibi, diğerinin de arkadaş veya kardeş olduğunu düşünmüştüm. biraz oturup gittiler. birkaç ay sonra "ay geçiyorduk bir uğrayalım dedik" diyerek tekrar çaldılar kapımı. aldım içeri. hoşbeşten sonra "siz kardeşsiniz değil mi" dedim. birbirlerine baktılar, "valla antrakt hanım siz artık yabancı değilsiniz, biz kumayız" dediler. bir süre öyle bakakaldığımı hatırlıyorum. kocaları bunlara ev almış, kirayı bölüşürsünüz demiş. onlar da tam olarak bunu yapıyormuş :)
    o dönem araları gayet iyi gibiydi bunların. 1 sene sonra evden çıkarken bir tanesinden depozitoyu istediğimde "ben kendi payımı öderim, diğerinin payına karışmam" cümlesiyle karşılaştım. tamam deyip diğerini aradım ancak kadına aylarca ulaşamadım. diğeri ise hiç oralı olmadı. hay sizin kumalık müessesenize deyip boşverdim. velhasıl bunların aralarının bozulması benim evden çıkacağım zamana denk geldi veya da beni çok güzel yediler, bilemiyorum. sonuç olarak bu ülkede maalesef böyle yaşayan insanlar olduğuna yemin edebilir ve ispatlayabilirim :)
22 entry daha
hesabın var mı? giriş yap