şükela:  tümü | bugün
  • artık paslanmış kurtların dilinde dolaşan bir söz. kurtlar eski kurtlardan olsalar, leşlerini ört bas edecek havayı koklama yeteneğidir.
  • kurt-masallarda genellikle küçük kızları kandırırlar,daha doğrusu kandırmaya teşebbüs ederler,psikanalitik artniyete gerek yok,benim aklımdaki daha farklı,niye bu maddeyi seçtim bugün,çünkü zihnimde çift anlamlı çağrışımıyla belirdi:kurt masalın içinde sislerin arasında kurşuni pardesüsüyle beliriyor ve kıza(küçük,masum kızımız)masalın gidişatını değiştirecek öğütler veriyor,kurt bir kurt bu yani canavarlıktan bıkmış(bir erkek karşı cinse casusluk yapıyor,neden:1-iktidarsızlığının intikamını alıyor. 2-kendini temize çıkarıyor(ki daha sonra bu temizlikten kurtulmak isteyecektir.) 3-verdiği bilgilerin bedelinde isteyecekleri var ama zaten verdiği bilgiler bir bedel istemesine engel.

    her neyse böyle bir kurt işte,masalların içi kurtlarla kaynamaz,bir tane olurlar normalde,ama bu hain kurt(bu sefer gerçekten hain)diğer kurtların tekerine çomak sokuyor.
    kız kurdu dinliyor mu?elbette dinliyor ve ona yaklaşmıyor,ama öte yandan puslu havalar seviliyor..
  • (bkz: mhp)
  • içinde bulunduğu buhran havasını avantaja çevirmek için fırsat kollayanların hoşuna giden deyim. duruma bakış açısını mümkün en olumlu hale getirmeye yardımcı olur bu söz, severim.