• 1 ay sonra bizi geri alın derler ne olacak başka. kim türkiye'nin düşmanlığını kazanıp ticaret yapacak onlarla.
  • (bkz: iç savaş)
    not: başlığı gördüm saniye düşünmedim.
  • bilgisayar d3dx9_34.dll hatası verecektir. crack yapmak gerekebilir.
  • kendilerini koruyan abd bombardımanı var mı yok mu ona bakar.

bombardıman varsa biraz yaşam alanı bulabilirler. bağımsızlıkları kısıtlı olur ve bombardıman süresi kadar sürer; ama olur.

bombardıman yoksa 1 haftada ülkeyi dönemin pikaplı militanlarına teslim ederler ve faşist komşu ülkeye sığınırlar.

ülkelerini kaybetme sebepleri de kattiyen kendi başarısızlıkları olmaz; bilakis bunun nedeni faşist komşu ülkenin kendi bağımsız devletlerini kurtarmaması olur. yoksa biliyorsunuz onlar kök hücre.
  • bir dönem kurdular zaten. olanlar ortada. o zaman gözleri doyup diyarbakır'a kadar göz dikmeselerdi. türkiye ile uğraşıp daha fazlasını istemeselerdi, bugün bu durumda olmazlardı.

işin daha salakçası tutumları hala aynı. yardım istenir, alınmaz. kuzey ırak'ta toprak elde edildiğinde pkk ya son verilseydi, bugün türkiye yeniden başına bela etmemek adına arkalarında durabilirdi belki. ama şuan yak, yık yöntemi izleyerek alacakları her zerre yardıma dahada uzaklaşmaktan başka bir işleri yok. bu kadar aptal bir politikanın peşinden koştuklrı sürece bırak devleti, ne köy olur, ne kasaba.
  • muhtemelen türkiye'den, elektrik, su, hastane, eşşeğin ziki v.b. hizmetleri bekleyeceklerdir
  • ışid ve hizbullah gibi oluşumlara kaptırmak.

şimdi eğri oturup doğru konuşalım beyler. kürt kökenli insanlar bu ülkenin en muhafazakar ve en cahil kesimini oluşturmaktadır. hdp gibi radikal partilerin tabanlarını korumasının tek sebebi etnik ayrılıkçılığa dayalı siyaset. o bittikten sonra iddia ediyorum hdp ve dbp örneğin diyarbakır'da %10 bile oy alamaz. töre cinayetinin, aşiret ağalarının, berdelin, beşik kertmesinin gırla gittiği yerde eşcinsellere özgürlük verilmesini ve sosyalizmi savunan hdp gibi partiler şuanki halleriyle barınamaz.
hesabın var mı? giriş yap