• anadoluda türklerden önce kürtler vardı burası bizim diyenleri okudukça aklıma, istanbul bizim diyen yunanlılar geliyor ve gülüyorum. ne yapayım başka.
  • elektriğin %30 ucuzlayacağı bir yer olsa gerek
  • suçun sıfırlandığı,
    polisin işkence yapmadığı,
    işçilerin ölmediği,
    herkesin süper yaşadığı,
    kpss ygs öss sorularının çalınmadığı,
    torpilin olmadığı,
    sokak çocuklarının tinerci değil çiçek çocukları olduğu,
    insanların sabah 5te evlerinden alınıp sebepsizce içeride kalmadığı,
    kıyafetinden dolayı hayatı kararmadığı,
    düğünlerde havaya kurşun sıkılmadığı,
    cem evlerinin serbest olduğu,
    bırak mahkumların yanmasını mahkumun olmadığı,
    selin basmadığı,
    ihalede yolsuzluktan bahsedilmeyen,
    trafikte yılda 5000 kişinin ölmediği,
    kürt çocuklara hapislerde tecavüz edilmediği,
    magandalar tarafından kornaya bastınız diye ölmeyeceğiniz,
    güp güzel bir ülkedir kürtlerin olmadığı türkiye.

bu sorunlar neyse kürt sorunu da odur. sakat bir ülkenin bir çok sorunundan bir tanesi de bu işte.
    kürt sorunu sonuçtur; sebep değil. aksini düşünmek andavallılıktır.
  • kurtlerin olmadigi turkiye denilince nasil olacak sorusu kafama takiliyor. toprak versen yine rahat vermezler. bu kurt milliyetcilerinin ne istedigi belli degil. turkiyeyi komple versen apisip kalirlar ne yapacaklarini bilemezler.nede olsa hir gur cikarabilecekleri bir yer kalmaz. en iyi ihtimal azerbeycana musallat olurlar ne de olsa buyuk ihtimalle azerilerden once bir ara onlar o topraklardan gecmistir.
  • onu belirtmekten ziyade, bilgiyi reddeden, dogmatik olan, ayrımcılık yapan, ırkına özel yeni bir devlet isteyen, terörize eden insanların olmadığı bir türkiye gerçekten şuankine göre müthiş ileride, refah ve kuvetli olurdu. yaşanabilir olurdu.

bu yukarıda saydıklarımı kim yapıyorsa artık üstüne alınsın kendi. kürt yapıyorsa kürt, türk yapıyorsa türk, dinci yapıyorsa dinci, laik yapıyorsa laik.
  • hdi siralamasinda ilk 10'da yer alacak bir turkiye'dir. dusunsenize lan, her yer senin benim gibi beyaz turk. utopya.
  • türkler ve persler kültür olarak birbirinden bu kadar farklıyken ve genel olarak birbirlerinden haz etmiyorken aynı ülke altına yaşamaları da çok anlamlı değil. bir gün herkes çoğunluk olduğu tarafa çekilir (wilson ilkeleri) ve hayatına mutlu mesut devam eder.

özellikle bu iki toplumu bir arada tuttuğu söylenen din/mezhep birliğinin de yeni kuşaklarla beraber anlamını yitirdiği çok açık bir gerçek. bu durumda istisnalar dışında beraber yaşama isteği de kalmayınca bu ikili kopuş kesinleşecek.

aynı durum iran'daki persler ve türkler arasında da var. orda da süreç bir gün aynı noktaya gelecek.
  • gireceğim bi top değil normalde ama madem turizm bölgelerindeki kürtlerin turistleri rahatsız ettiğinden falan bahsedilmiş kayıtsız kalamadım. hiç gelip çözümleme falan yapmayacağım burada diyeceğim şey şu; alanya'da turizm okuyorum, şuan iş için istanbul'dayım. eylülde falan geçerim alanya'ya, daha bitmemiş olur turizm sezonu. gelin isteyenle birlikte gözlem yapalım. bi tane kürtle bi tane türk'ün turistlere yaklaşımında en ufak bi fark var mı diye ? açık davetimdir buradan herkese.
    benim gördüğüm alanya'da herkes turisti ''sikilecek mal'' olarak görür. bazen ekonomik anlamda bazen cinsel anlamda. hiç öyle kürt türk bilmem kim durumları yok yani. haa kürtler sayısal olarak belki biraz daha fazla ama türkler fazla olsaydı da durum bu olacaktı beyler. kendimizi kandırmayalım. sınıftan -okuldan kaç arkadaşım çalışıyo oralarda, tanıyoruz biliyoruz herkesi.

ulan bana bile bi entry'de kaç kere kürt'ü türk'ü ayrı yazdırdınız ya ne diyeyim ben size.
  • gündem değiştirmeyi idollerinden öğrenenler, salyalarını akıtacak yer bulamayacaktır.

günlerdir şiştiniz di mi? yok kpss, yok samsun toki'si, suriye'siydi, kıdem tazminatıydı derken, şöööyle atıp tutacağınız, estirip yağdıracağınız bir başlık bulamadınız... nereye baksanız bir rezalet, hangi başlığa tıklasanız savunulacak yanı yok. çogilginç bişi yapıp, dam-kapı kürtlere saldıralım dediniz.

e size de yazık tabi. sizinki de can.
  • toplu taşımada yüksek sesle konuşulmayan ülkedir.
hesabın var mı? giriş yap