• ekmeğini yedikleri, sağlığından, eğitimine her türlü şeyden eşit faydalandıkları ülkeye savaş açtıkları için sevilmiyor. terörist oldukları ya da terörü destekledikleri için sevilmiyor. avrupa'nın maşası oldukları için sevilmiyor.
  • suri,paki ve afgan mülteciden sonra sevilir gayrı!
  • kim seviliyor ki ermeniler, romanlar, aleviler, sokak hayvanları, eşcinseller, özgürce hayatını yaşayan kadınlar, komünistler, sanatçılar bunlar da sevilmiyor.
  • şahsen benim cevap veremeyeceğim soru.
    zira ben kürtleri sevmediğimi söyleyemem. türkleri sevdiğimi de söyleyemem. bir insanı tanırım ya severim ya sevmem pek çok nedenden ötürü. ama o nedenlerin içinde kişini. kökeni asla olmamıştır.

benim gibi düşünen milyonlarca insan olduğuna da eminim bu topraklarda yaşayan.

ama bak sığınmacı ve kaçak göçmenler için aynı şeyi söyleyemem. onları tanımak istemiyorum sevip sevmeme kararı vermeme gerek yok.
    suriyedeki suriyelilere afganistandaki afganlılara ise nötr durumdayım, sevmem ya da sevmem gerekmiyor.
  • yalandır. sevmeseydim herhalde evlenmezdim.

bunu hep söylemişimdir. çeteleşmeyi sevmiyorum. karadenizlilerin bazı sektörlerde çeteleşmesini nasıl sevmiyorsam, kürtlerin de çeteleşmesini sevmiyorum. bu ırk tabanlı baktığım bir şey değil.

modern dünya insanı yalnız başına da yaşayabilen, birey olabilen ve gücünü zorba gruplardan almayan insandır.

umarım bir gün okullarda türk çocuklarına dahi kürtçe öğretildiği günler gelir. abuk sabuk bir ton ders yerini pekala kürtçe alabilir. umarım çocuklar kuran kurslarında arapça öğreneceğine türkiye cumhuriyeti'nin bir diğer dili olan kürtçeyi öğrenir de tam anlamıyla bir bütün olabiliriz.

tabii ki bunların hepsi demokratik yollarla olmalı ve meclis yerine eli kanlı örgütlere başvurulmamalıdır. yoksa huzurlu ülke herkes için hayal olur.

not : zafer partisi seçmeni
  • kendisini geliştirmemiş bir güruh tarafından sürekli sevilmedikleri dile getirilse de aslında sevenler "biz kürtleri çok seviyoruz." gibi bir haykırışta bulunmadıklarından dolayı öyle bir intiba uyanmış olması bazı çevrelerce normaldir ama işin aslı öyle değildir. her türk'ün çok sevdiği bir kürt, her kür'tün çok sevdiği bir türk vardır bu memlekette. boşu boşuna ortalığı bulandırmayın. hepimiz anadolu insanıyız ve bu memleket kozmopolit. herkes kafasında oturtsun artık şunu. sene olmuş 2022, konuşulan konuya bak.
  • bunun cevabı halk arasında kürtlüğün kültürsüzlük anlamına geliyor olması. insanlar ayı gibi davranan, oturup kalkmayı bilmeyen kişileri kürt olarak tanımlıyor. medeni bir şekilde yaşayan birisine sırf kimliğinde diyarbakır yazıyor diye ırkçılık yapıldığını görmedim. mesela mülteciler de aynı şekilde, insanlar suriyelilerin kanına düşman olmuyor; onların kültürlerine düşman oluyor.
  • az ötede oyna konusudur.

"kürtlerin sevilmeme nedenleri" yoktur.

türkiye'yi bölmek icin hazirlanan cia projesinin maşaları vardir.
    maşaların icinde, türk, kürt, ermeni, musevi,suryani, laz, rum kimi istersen vardir.
    konu irk meselesi degil. para icin domalmak meselesidir. beyinsizlik meselesidir. satilmislik meselesidir.

ayrica

sen once ömer öcalan gibi kan dokmek icin yirtinan itlerle, bilfiil kan doken katil pkk orgutuyle, kendi halinde ekmeginin pesinde olan kürtlerin arasindaki farki anlamaya calis. insanlari olduren, kanini doken, domuz bağıyla iskence eden hizbullah uyesi bir türk'le, pkk'li kan doken bir kürt arasinda hic bir fark yoktur.

normal halki, katillerle karistirarak pislik cikarma!

can ciger akrabalarimin icinde kürt, ermeni, italyan, lubnanli ,japon, koreli, amerikali, alman hepsi var. dostlarim, arkadaslarim var. cok deger verdigim insanlar var. cogu da kürt! ve turk / kürt ailelerin akrabalarinda da bu duruma cok yakin veya benzer gercekler soz konusu. sen simdi burada dangalakca ahkam kesiyorsun diye, kanimizdan canimizdan vaz mi gececegiz?

patavatsizligin tillahina cikarak, boylesi provokatif konulari ortaya getirmekten ne zevk aliyosun ?

insanliktan aciz olarak cikmis orada istedigini yaziyorsun. gercekten uzak yalanlari utanmadan atiyorsun. cunku eksi sana "yazma " hakki vermis.

umarim ekşi'nin soz sahipleri artik bir zahmet, bu tur kopeklikleri " düşünce özgürlüğü" kategorisine almaktan vaz gecerler.

ortalikta insanlar bu fucked up provokasyon yuzunden, gaza gelip, karsilikli dusmanca seyler yazinca n'oluyo, gotune kina mi yakiyosun ?

ankara'nin bi kac km disindaki koylere git bakalim, türk cocuklarina liseler, ortaokullar kurulmus da, kürt cocuklari okulsuz mu kalmis.

gercek su ki, karda ayazda hepsi yanyana saatlerce per perisan baska koylere/kasabalara okumaya gidiyor.

sen insan olsan, insanlari ayristirmadan "okul ihtiyacini" egitimin yetersizligini, insanlarin emeklerinin karsiligini alamadan kodoman domuzlar tarafindan kanlarinin nasil emildigini ortaya getirirsin!

cunku kleptokratik duzunde, kürt ,türk, musevi, rum, suryani hepsi ayni ates uzerinde yakilmakta.

herkes cebindeki kuruslari sayarak hayatta kalmaya calismakta!

kafatasinin icinde, iki gram gri hucre varsa gelir istatistikleriyle, urun satis fiyatlarini karsilastirip bu platformda gercek vahameti ortaya getirirsin!

cunku insanlik ilkeleri bunu gerektirir ...
  • lahmacunun sevilmemesi gibi bişeydir. ımh yiyim bari ama soğansız.
  • her an kavgaya hazır -bir telefon uzakta-çok sayıda amcaları vardır. bu kişilerin yakınları mutlaka haklıdır; aksi düşünülemez bile! sağlamı da çok sağlam olur ama; dostlarımdan biliyorum.
hesabın var mı? giriş yap