• sitelerinde bulunan ürünlerin her birisi "stokta var" şeklinde ve tüm numaralarıyla size sunulur. müşteri bilmez ki, o ürünler aslında kendilerinde yok.
    bir hikaye anlatayım da;

tecrübelerinize dayanarak, türkiye'de olmayan bir ayakkabıyı sitelerinde görürsünüz. eminsinizdir ki, o ayakkabı o mağazada yok. ararsınız, bu ayakkabının şu modelinin şu numarası elinizde var mı dersiniz, var cevabını alırsınız. kendilerine ankara'da ikamet ettiğinizi, eğer ayakkabı gerçekten varsa atlayıp sırf ayakkabıyı almak için istanbul'a geleceğinizi söylersiniz; hayhay efendim derler.

sinemanın devamı; gidersiniz, ayakkabıyı almak için dükkana girer ve ilgiliyle konuşursunuz; ayakkabının depoda olduğunu, yarım saat içinde getireceklerini söylerler. siz orada beklemeye devam edersiniz. o sırada o satış elemanı size o ayakkabıdan daha iyi modellerin olduğundan bahseder, sizi vitrine çekmeye çalışır. siz ısrarla o ayakkabıyı istediğinizi söylersiniz ve dilindeki baklayı çıkartır;

+ pardon efendim, eleman yanlışlıkla size ayakkabının olduğunu söylemiş, malesef numaraları karıştırmış. elimizde o modelden sadece 47 numara var.
    - e peki kardeşim, madem 47 numara var da, neden ben ısrarla bu ayakkabı için ankara'dan geleceğimi söylediğimde bana var diyorsunuz.
    + kusura bakmayın efendim, gerçekten üzücü bir yanlışlık olmuş. eğer isterseniz diğer ayakkabı mod...
    - kes!

ellerinde olmayan modelleri varmış gibi pazarlamaya çalışıyorlar işte, ayıp be kardeşim. ama camia sizin ne olduğunuzu biliyor, kimsenin zoruna gitmesin ama böyle...

son olarak, sattıkları ayakkabı modellerini farklı sitelerde en azından bir karşılaştırın, değişik dükkanları gezin ve aradaki uçurum fiyatları kendiniz görün, daha da bişi demiyorum.

ısrarla uzak durun!
  • stanley için yüz karası bunlar. arıza için form doldurmanızı isterler, doldurursunuz. günler geçer cevap vermezler, instagram üzerinden sorarsınız, 20 iş günü içinde döneceğiz derler. 20. iş günü hala ses çıkmadığı için sorarsınız, bu sefer telefon numarası bahşederler. whatsapp iletişim hattından asla cevap vermezler. artık son çare stanley genel müşteri hizmetlerine ulaştım, yazdım. bunların ilgisizliğini de belirttim haliyle. artık kısmet.
  • alışveriş yapılmaması gereken bir site.
    muhtemelen fake ya da siteyi yönetenler aniden ölmüşler ama site hala aktif.
    hiç bulaşmayın.

araya birilerini sokarsanız para iadenizi yapıyorlar.
    çok tuhaf hakikaten niye işini düzgün yapan kalmadı bu ülkede ya?
  • aman sakın diyorum. ben okumadım sözlüğü ama sen okuyorsan dur önce bi oku.

tanım: firmalarının isimlerinden belli olduğu gibi, size müşteriden ziyade çöldeki bahtsız bedevi muamelesi yapacak olan ve kesinlikle uzak durulması gereken outdoor ürün sattığını iddia eden bir e-ticaret firması.

ucuz diye gördüğün ayakkabıyı aldığını sanırsın ama o ayakkabı aslında stokta yoktur. seni ararlar tabanında kimsenin fark edemeyeceği bir defo olduğunu söylerler ve maliyeti düşük olan başka bir ayakkabı veya farkını isteyerek daha pahalı bir ayakkabı kakalamaya çalışırlar. bide seni keriz yerine koyup 30 lira sözde indirim uygularlar. oyalanırsın, sinirlerin bozulur, bir o kadar mesai harcarsın, telefonlarda ulaşmaya çalışırsın ama elde kalan sıfır olur.

eğer böyle bir hatayı yaptıysan paranı derhal geri istemelisin. aksi halde vakit kaybıdır. hiçbir şekilde müşteri memnuniyetini veya firmalarının imajını düşünmezler. düşünseler zaten ne yapar eder ürünü tedarik edip size yollarlar.
  • 1 yıl önce aldığım termos arızalandı hemen değiştirdiler. değişimden aldığım termosun kapağında sorun oldu, bana whatsapptan dönüş yaptılar kapağını adresime yollayacaklarını belirttiler. bu ülkede böyle firmalar da varmış. gözlerim yaşardı. ilgilenen servis çalışanlarına özellikle teşekkür ediyorum.
  • stanley’in termos ve benzeri ürünlerinin distribütörü olan ancak bu iş için yeterliliklerinden şüphe duyduğum şirket.

beğendiğim ancak artık getirmedikleri bir ürün için mail attım; dönüş olmadı.
    aradım ancak, telefonumu açan olmadı.

en son tekrar aradım belki meşgullerdir sonuçta koskoca distribütör açtılar ancak o ürünü satmıyoruz dediler. bir adet ithal etmelerini tüm ücretlerini ödeyeceğimi belirterek rica ettim ancak heyhat.

işin ilginç yanı ürünün diğer türleri mevcutken getirmiyorlar ve bu şirket distribütör yanı ülke içinde başka yerden isteme şansım yok.

sonuç olarak amazon’dan aldım ancak stanley amerika’ya şikayetimi de sert bir dille yaptım ve ciddiye de alındım.

bu olaydan sonra bir mail daha attım aldığım başka bir ürünle ilgili sebebiyse mobil sitede renk seçimi olmadığı için yanlış almışım acaba düzeltebilirler mi diye.

dönmeyince aradım gene açan olmadı, bundan sonra geri dönmediler ve siparişimden 9 gün sonra yanlış renk ile kargoladılar.

tanım: başarısız distribütör.
  • burada bir sürü olumsuz yorum görmeme rağmen olumsuz tecrübeler kadar olumlu tecrübeleri de paylaşmamız gerektiğini düşünüyorum.

ömür boyu garanti kapsamına güvenerek almış olduğum termosumun kapak kısmında yaşadığım problemi kendilerine ilettiğimin ertesi günü hemen benimle iletişime geçerek ücretsiz olarak adresime yedek kapak yollayarak sorunumu çözdüler. kendi adıma hem ürün olarak stanley den hem de distribütörleri kutupayısı.com dan gayet memnunum.

ürünlerinin arkasında duran firma.
  • oglum icin internet sitelerinden aldigim trek jet 16 stoklarinda olmadigi icin, yerine trek superfly 16'yi aradaki fiyat farkini kendileri odeyerek gondermeyi oneren ve gonlumuzu alan marka. rengi kirmizi olmasa da 1500 liralik bisikleti 1060 liraya almis olduk; ogluma da fireman sam'in kullandigi bisiklet oldugunu soyleyerek renk meselesini hallettik.

musteri memnuniyetini dusunen marka.
  • hakkında bir tek olumlu girdi bulunmayan outdoor ekipmanları satan firma. bu firmadan satın aldığınız her hangi bir üründe sorun yaşarsanız ve garanti değerlendirmesi bir şekilde olumsuz sonuçlanırsa asla bir firma yetkilisiyle görüşemiyorsunuz. operatör ile anlamsız görüşmeler yapıp, benim elimde değil reddedildi talebiniz diye konu kapatılıyor. müşteri memnuniyeti ve devamlılığı zerre kadar umurlarında olmayan ve alışveriş yapılması tavsiye edilmeyen firma...allah düşürmesin.
  • bu sene internet sitesi üzerinden alışveriş yaptığım outdoor ürünler satan mağaza. merrell marka botu piyasaya nazaran oldukça uygun fiyata almıştım ama numarası uymadığı için iade etmek durumunda kaldım. ürünü kargoya 3 gün içerisinde verdiler. iadeyi de, ürün taraflarına ulaştıktan birkaç gün sonra , site üzerinden kendileri ile yazıştım ve anında hesabıma iade bedelini gönderdiler. gerek telefon konuşmalarında gerekse site üzerinden yazışmalarda oldukça ilgili ve kibardılar. harekete geçmeleri için onları kibarca dürtünüz.
hesabın var mı? giriş yap