şükela:  tümü | bugün
 • donald trump sözü. uzun hali; eğer kuzey kore nükleer tehditini durdurmazsa daha önce dünyanın görmediği ateş ve öfkeyle karşılaşacak. trump ki sözlerini yemeyen bir adam. kim jong un da çekinecek bir tip değil.

  http://edition.cnn.com/…/trump-fire-fury/index.html
  http://mobil.hurriyet.com.tr/…basina-gecti-40544625
 • game of thrones hayranı bir kişinin kurabileceği cümle. kendisinin targaryen soyundan geldiğini de iddia ederse onu usulca kendi haline bırakarak yavaş yavaş ortamdan uzaklaşın.

  edit: saçlar fln da sarı sarı. kıllanmadım değil hani.
 • bu zor donemi ulkenin basinda hirsli, iddiali ve gozu kara bir liderle(bkz: uzun adam) geciriyor olmak halk adina talihsizlik, sonraki nesiller icinse ya bir sans ya da bir enkaz.
 • kuzey kore, asya'nın bölgesel güçlerinin ortasına konumlandırılmış bir kanserdi, bilerek büyütüldü, güçlendirildi. şimdi, başta tek çin politikasını unutturmak, çin üzerinde kaybedilen manüplatif etkiyi geri kazanmak üzere amerika tarafından kullanılacak. olan yine, senelerdir bir distopik şizofreni içerisinde yaşatılan ülke halkına olacak.
 • donald trump bu açıklamayı yapabiliyorsa, dahası o öfkeyi kuzey kore'ye hissettireceğini düşünüyorsa tek bir ihtimal var o da kuzey kore'nin elinde nükleer güç falan yok ve bunu yeni öğrendiler.

  eğer k.k' nin elinde kıtalar arası balistik füze teknolojisi ve kayda değer nükleer güç varsa, kim yong un vurabileceği maksimum hedefi vurup azami sivil kaybı ve ciddi radyoaktif serpinti yaratmadan devrilmez.

  abd'nin alacağı ilk risk güney kore ve japonya'nın dümdüz olmasına seyirci kalmak olur.

  ancak, kuzey kore'de bahsi geçen nükleer teknoloji yoksa yandı gülüm keten helva. olan kore'li masum halka olacak.
 • kuzey kore'nin bir cerseisi var mı yok mu, öğreneceğimiz trump açıklaması. lan bu durumda king of the north putin mi oluyor!?

  evet, her şeyi game of thrones'e bağlıyorum, kafayı yedim.

  edit: imla.
 • kendi koltuğu tutuştukça düşman seçiyor, hedef gösteriyor. herkes gösterdiği hedefe "düşman" deyince de atar yapıp, senatonun olumsuz kararına karşı halkı arkasına alacak bir kahraman oluyor. sonra nükleer tehlike, vize problemi, ülkeler arası kutuplaşma, ekonomi de patates, huzur da, refah da. ne için? koltuk garantisi. sikerler.

  - tanıdık geldi mi? evet ne yazık ki siyasetin omurgası böyle -
 • bu ve devamı gelecek olan benzerlerinin ilk adımları olduğu muhtemel bir global nükleer savaşı şu* hissiyatla karşılayacaklar arasında yer almama neden olan açıklamadır.

  * https://i.hizliresim.com/9d1bon.jpg