• huawei yetkili servisi diye garanti kapsamında pil ısınmasına çare bulurlar diye telefonumu bıraktığım ve beni bin pişman eden servis. sırf onların veremediği hizmet yüzünden bir daha huawei almamaya karar verdim.

pazartesi günü telefonumu kadıköy şubesine teslim ederken bugün yoğunluk var, yarın veririz dediler. iyi bakalım dedim. sadece telefonum ısınıyor şikayetiyle bıraktığım telefonumda hiç farkında olmadığım ve beni rahatsız etmeyen bir sürü sıkıntı tespit ettiler. ama asıl bombası ekran koruyuculu telefonumu bırakırken koruyucu söktüler. teslimat sırasında hasar tespit yapan arkadaşın söylemediği derin çiziği, ne hikmetse onaran kisi tespit etmiş ve 480 küsür ekran değiştirme masrafı cıkardılar. (ispatlayamam ama ekranımı onlar çizdi bence). bu masrafı onaylamadığımı ve sadece pili değiştirmelerini ve telefonun ısınma sorununu çözmelerini istedim. salı günü bir baktım ki yedek parça istenmiş ve bekleniyormuş. çarşamba öğleden sonra yedek parça ulaştı. bu arada hangi yedek parça kesinlikle bilgilendirmiyorlar. ne zaman gelir bilgilendirmiyorlar. cuma akşamı şehir dışına çıkacağım için cuma sabahı genel merkeze yazdım, öğleden sonra telefonumu almak zorunda olduğumu kadıköy'e iletmelerini istedim. önce iletemeyiz dediler. sonra ilettik dediler ama iletmeleri bir işe yaramamış. cuma 17:30da gittiğimde hala telefonum hazır değildi. çarşamba gelen yedek parçayı cumaya kadar yapamayan beceriksiz teknisyenleri var belli ki. gecikme konusunda ise haklısınız dediler. huawei'ye güya ekranı garanti kapsamında değiştirmek için yazmışlar (eğer doğruysa, ekranımı çizdiklerinin bir ispatı olabilir) ama huawei kabul etmemiş ve bu işlem uzun sürmüş. kardeşim değiştirmeyin dediğim şey için neden kafanıza göre uğraşıyorsunuz dedim cevap yok. biraz atarlı davranınca teknik servis müdürü ile görüştürdüler. 20 dakika verin getiricem telefonu dedi. getirdi de sağolsun. pil değişti, test yapıldı ok diye kağıt imzalattılar. ama eve bir geldim, değişen bir şey yok. telefonum yine ısınıyor, 5 günde değiştiremedikleri pili 20 dakikada değiştirebildiklerine tabii ki inanmak saçma olur (genelde pil değişince telefonu lastikli verirler eğer kısa bir süre geçmişse, bana bıraktığım gibi verdiler). biraz yatışmam için sanırım, sizin dediğiniz gibi işimizi düzgün yapmıyor değiliz ama madem vaktinizi çaldık size bu hediyeyi veriyoruz dediler ve selfie çubuğu verdiler. terbiyemi bozmamak için bir şey demeden aldım ama eve gidip telefonumun yine deli gibi ısındığını görünce eğer şehir dışına çıkmıyor olsaydım ve vaktim olsa o selfie çubuğunu da kafalarına atmaya giderdim.

özetle: buraya asla telefonunuzu bırakmayın. bırakacaksanız da mutlaka ekranınızın fotoğrafını çekin, çizik mizik yoksa bunu mutlaka yazdırın. telefonunuza acil ihtiyacınız varsa buraya bırakmayın.
    kvk yerine fixsmart'ı deneyin.
  • teknik servis adı altında iş yapan bir kara deliktir burası. telefonum hard brick oldu açılırken servise gönderin yazıyor. bazı markaların bunun için yazılım araçları oluyor. benim telefonum realme marka onlar güvenlik adı altında bu yazılım aracını kullanıcılarına açmıyorlar.

benim telefonum yazılım yüklensin diye burda 2 ay durdu. orijinal kutusuyla izmir'den istanbul'a yolladığım telefon bana alakasız bir kutuyla geldi. 2 3 kere aradım mail attım falan baktım sesleri çıkmıyor ve peşini bıraktım çünkü telefonun burdan bana sağlam dönmesi bile bir mucize. sakın telefonunuzu buraya orijinal kutusuyla göndermeyin hatta imkanınız varsa telefonu hiç göndermeyin.
  • böyle rezil bir şirket olamaz. hiç kimse bu şirketin garantisine güvenip de cihaz almasın. servise telefonla ulaşmak imkansız. telefon numaralarınızı engellemek gibi bir huyları var. dalavere, dolandırıcılığın bin türlüsü var bunlarda. 20 iş gününün bitmesine bir gün kala çıkış yapıp tekrar giriş yapıyorlar. tüketici hakem heyetine başvuracağım artık bakalım süreç nasıl olacak. garantisiz alın kafanız daha rahat etsin. en kısa zamanda batmanız dileğiyle.
  • rezil ötesi oluşum. telefonla ararsınız açmazlar. whatsapptan yazarsınız cevap vermezler. uzak durmakta çok büyük fayda var. gidin apple'ın kendine verin telefonu daha iyi. bakarsanız servislerinde artık neredeyse dolu zaman yok herkes kaçmış bilsem vermezdim cihazımı. umarım içinden bişeyler çalmazlar.
  • sol framede görünce ölüm yıl dönümü sandım, hala yasıyor ayağı yapmaları inanılmaz. yıllar önce blackberry kullanırken isim düsmüstü de ölü taklidi yaptıklarını fark edip siktir etmiştim, demek fake atmaya devam ediyorlar, azıcık utanma olur be. reziller.
  • bataryayı yenilesinler diye gittim. ekran camını da kırıp geri verdiler.

yeni telefon almam gerekiyor

baştan "ekran kırılma olabiliyor" demişti telefonu verirken. sonuç: midyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olduk.

rezalet bir durum. cart diye kırılıveren samsung ekranı mı, kvk'nın müthiş müşfik kolları mı, bilemedim.
  • telefonlarını arayıp 6 dk boyunca bekleme sonrasında suratıma kapattıkları servis tanesi.
    soru sormak için telefonla aradım açan olmadı, telefonu göndersek artık o cihazın bi hayrını beklememek lazım.
  • sözlükteki olumsuz yorumlardan çekinerek bugün huawei freebuds 3 kulaklığımı bakırköy şubelerine teslim ettim. sağ kulaklıktan az ses geliyordu bir saat içinde tamir oldu diye bilgilendirme sms'i geldi, kesin sıkıyorlar derken baktım gerçekten halletmişler. inanılmaz bir deneyim yaşadım.

tanım:hızıyla beni mutlu etmiş servistir.
  • geçici olarak türkiye'de bulunduğum günlerde şanssızlık yaşayıp macbook'umun bozulmasıyla sıfır aldığım macbook air m1 modelin alır almaz sağ yön tuşunun kabak gibi bozuk olması ve altında sıkışan bir parça var gibi bazen basıp bazen basmaması sebebiyle ayıplı ürün olarak gönderdiğimiz macbook'un kvk izmir teknik servisin "cihazda sorun yoktur" raporuyla geri gelmesi şok etmiştir.

tuşa basarken paslı salıncak gibi gacırdamasa neyse de, onu farketmemek için cihaza bakmamış olmak gerekir. keşke biraz baksalardı.
hesabın var mı? giriş yap