• harcaması kesinlikle çok zevkli olan burs. *
  • yaklaşık olarak 10 öğrenciden 1'ine çıkan burstur. bildiğim kadarıyla hem burs hem de kredi başvurusu yapan öğrencilere burs hiç çıkmıyor, kredi çıkıyor. şansınızı yükseltmek için sadece burs başvurusu yapmanız gerekiyor anlayacağınız.
  • ayrıca bu burs için her fakülteye belli bir kontenjan ayrılır. mesela toplam 2000 öğrencisi olan bir fakülteye 50 öğrencilik bir kontenjan ayrılır. bu uygulama kyk'nın fakülteye: "biz gelir düzeyi düşük öğrencileri tespit edemeyebiliriz, ihtiyacı olan 50 öğrenci ismi gönderin, burs çıkartalım" demesinin resmi prosedürüdür. kyk'nın internet sitesinden burs başvuruları başladığında eşzamanlı olarak öğrenci işlerinde de kyk kontenjanı için başvurular başlamış olacaktır.

toparlayacak olursak; gerçekten bu bursa ihtiyacınız var ise(daha önce kyk'dan burs ya da kredi almamak kaydıyla) ihtiyacınız olduğunu öğrenci işlerine belli başlı belgeler ise ispat etmeniz gerekmektedir. bölüm başkanınıza, bölüm hocalarınıza falan anlatın durumunuzu, gerçekten bu bursa ihtiyacınız var ise yardımcı olurlar.
  • 2014 sonuçları bugün açıklanan, benim de başvurduğum burs. ancak sonuç sayfasına bilgilerimi girdiğimde başvurunuz bulunmamaktadır ibaresi çıkıyor. aynı şartlarda bulunduğum, belgelerimi birlikte topladığım hatta aynı yerde ve zamanda yan yana masalarda başvurumu yaptığım can dostuma burs çıktı ancak benim başvuru yapmadığım iddia ediliyor. olay nedir bir türlü anlam veremiyorum. azla yetinmeyi bilen makul bir insan olarak hayatımda ilk kez paraya ihtiyaç duyduğum bu dönemde maddi konulardaki şansımı sikeyim afedersin. * * *
  • kardeşimin başvurmasına rağmen "başvurunuz bulunmamaktadır" ibaresiyle karşılaştığı burs. bu şekilde hata alan bir sürü insan olması da ilginç.
  • devlet babaya göre asgari ücret düzeyinde sigortalı çalışana çıkmaması gereken burstur.
    niye? çünkü sigortalı çalışıyorsan zenginsin. asgari ücret alıyorsan ohoooo ooo zenginsin adamın.
    ama kimse demez ki istanbulda bir ev kirası minimum 800 tl, yol parası, yemek parası, sigara hatta hadi bugün 9 tl olan winston soft sigarayı da siktir et, sigarayı bıraktığımızı sayalım, fotokopi parası, kitap parası, kendine çay sevgiliye kahve parası derken bir nesil heba olup gideceğiz.

adam hala diyor ki asgari ücretle çalşıyorsan yok sana burs.

iyi ben öliyim amk. işi bırakırsam bu yukarıda saydıklarım ve aklıma gelmeyen ya da yazmaya erindiğim onca şeyi kim ödeyecek?

okurken çalışmak istiyorum, ya da çalışırken okumak istiyorum, olamaz mı yani?

aldığım para da yetmiyor amk, ailem işsiz, babam yok nolacak?

napak ölek mi
  • size çıkarsa 3 yıl havanızı atarsınız. ilk aldığınızda sen burs alıyorsun beles para bize ne ismaralayacaksinci arkadaşlarınızdan hızla uzaklaşın.
  • durumu benden çok daha iyi bir çok arkadaşıma çıkmış burstur.
  • bunları kim dağıtıyorsa onla bi görüşmek gerek
  • kesilmesi için öğrenci notunun 1.8 aşağı olması gerekmektedir. ama şunu anlayamıyorum neden bir mühendislik fakültesinde okuyan öğrenci ile ibf de okuyan yada eğitim fakültesinde okuyan bir öğrenciyi aynı koşulu şart koşuyorsunuz. onlarda bizim gibi projeler ya da stajlar ile saçlarını ağrıtıyorlar mı ? bu bir zulümdür. yapmayın . kyk bursum kesildi eylül ayından beridir kredi alıyorum.
hesabın var mı? giriş yap