• teyzenin birinin dükkana girip

- yavrum $u vitrinde üzerinde süleymancik olan gömlekler kaca?

diye sormasina maruz kalmis timsah gözyaslari saticisi.
  • fiyatlarına bakılırsa gerçek timsahları sıcak suya bastırıp çektirmek suretiyle ürünlerine iliştirmekte olan marka.
  • geçen kahvede takılıyorum, batak oynanıyor yancıyım ben de. bir pis dil var bir argo konuşuyorlar ki sormayın hemen koştum bi lacoste mağazasına baktım golf oynuyorlar birbirlerine lordum leydim deyi hitap ediyorlar, üstlerinde de bu marka tşörtler var bi rahatladım bi rahatladım anlatamam.
  • 200 lira verip aldığım ayakkabı toplamda üç ay gibi bir sürede patladı. değişime gönderdikten sonra gelen cevap benim kusurlu olduğumu söylüyordu. oysa benim tek kusurum ayakkabıyı giymekti. en baştan söyleseydiler ben ayakkabıları hiç giymez, elimde taşırdım.
  • bi tiki arkadasın pantolonundaki timsah amblemi kopmus yere dusmustu.aldım elemana :"lam wer de şunu donumun uzerine dikiiim lakos donum olsun "dedim.eleman gozlerini dehsetle acıp elimden kaptı aleti."olur mu abi wer onu sen bana ben anneme diktiririm "dedi
    o gunden sonra o kadar paranın sadece o kucucuk timsah logosuna werildigini anladım.
  • burdan 250 liraya dümdüz bir tişört alan adamın

ya ben pahalıyım diye hönküren bir marka giymek suretiyle değersiz hissettiği kimliğine değer katma isteği ve bir ego tatmini söz konusudur.

ya da çevresinde sadece parasını nereye saçacağını bilmeyen insanlar vardır, onlara ayak uydurmak istiyor, bakın ben de sizdenim beni dışlamayın demeye getiriyordur

ya da çok zengin ailesi vardır, lacoste giymek küçüklüğünden gelen bir alışkanlıktır, pahalı olduğunu farketmemiştir bile.

yoksa aklı olan biri neden hiçbir tasarımı yahut ekstra özelliği olmayan bir kumaş parçasına bu parayı versin ki?
  • 3 yil once 40 milyon`a gomlegini gormustum. ulan gercekten 40 milyonmu diye 4-5 kere sifirlarini saymistim. oleymis gercektende
  • iş yerinde bir arkadaşımın, 750lira'ya bir tshirt aldığını öğrendiğimde ağlayarak uzaklaştığım marka.

edit: 210 liraymış. niye ben 750 lira gibi hatırlıyorum acaba diye düşündüm. geçen muhabbette, oha lan ben 2 sene önce 800 liraya araba alıyordum aq demiştim. galiba oradan aklımda kalan bir dalga motor. gereksiz heyecan için özür dilerim.
  • - lacoste mağazasının içine bakmaya bile çekiniyorum. yüzüm tutmaz, bir şey alırım; sonra nasıl öderim, ne yer ne içerim.
  • cumhuriyet sonrasi turkiye tarihine, yakasi hafif acik olan her giyim maddesi icin kullanilabilecek kelime olarak gecmi$tir.

- yavrum hava serin lakostunu giy
    - benim lakostum var..
hesabın var mı? giriş yap