şükela:  tümü | bugün
  • teyzenin birinin dükkana girip

- yavrum $u vitrinde üzerinde süleymancik olan gömlekler kaca?

diye sormasina maruz kalmis timsah gözyaslari saticisi.
  • mağazasında tarafıma verilmiş yılın ayarı.
    t: tezgahtar kız
    b: ben

b: merhaba şu tişörtün fiyatını soracaktım
    t: 300 tl beyefendi
    b: ohh ne kadar pahalıymış.şu yanında ki ne kadar
    t: o da pahalı.

akabinde mağazadan koşarak kaçmam.
  • geçen kahvede takılıyorum, batak oynanıyor yancıyım ben de. bir pis dil var bir argo konuşuyorlar ki sormayın hemen koştum bi lacoste mağazasına baktım golf oynuyorlar birbirlerine lordum leydim deyi hitap ediyorlar, üstlerinde de bu marka tşörtler var bi rahatladım bi rahatladım anlatamam.
  • fiyatlarına bakılırsa gerçek timsahları sıcak suya bastırıp çektirmek suretiyle ürünlerine iliştirmekte olan marka.
  • burdan 250 liraya dümdüz bir tişört alan adamın

ya ben pahalıyım diye hönküren bir marka giymek suretiyle değersiz hissettiği kimliğine değer katma isteği ve bir ego tatmini söz konusudur.

ya da çevresinde sadece parasını nereye saçacağını bilmeyen insanlar vardır, onlara ayak uydurmak istiyor, bakın ben de sizdenim beni dışlamayın demeye getiriyordur

ya da çok zengin ailesi vardır, lacoste giymek küçüklüğünden gelen bir alışkanlıktır, pahalı olduğunu farketmemiştir bile.

yoksa aklı olan biri neden hiçbir tasarımı yahut ekstra özelliği olmayan bir kumaş parçasına bu parayı versin ki?
  • bi tiki arkadasın pantolonundaki timsah amblemi kopmus yere dusmustu.aldım elemana :"lam wer de şunu donumun uzerine dikiiim lakos donum olsun "dedim.eleman gozlerini dehsetle acıp elimden kaptı aleti."olur mu abi wer onu sen bana ben anneme diktiririm "dedi
    o gunden sonra o kadar paranın sadece o kucucuk timsah logosuna werildigini anladım.
  • 200 lira verip aldığım ayakkabı toplamda üç ay gibi bir sürede patladı. değişime gönderdikten sonra gelen cevap benim kusurlu olduğumu söylüyordu. oysa benim tek kusurum ayakkabıyı giymekti. en baştan söyleseydiler ben ayakkabıları hiç giymez, elimde taşırdım.
  • 3 yil once 40 milyon`a gomlegini gormustum. ulan gercekten 40 milyonmu diye 4-5 kere sifirlarini saymistim. oleymis gercektende
  • iş yerinde bir arkadaşımın, 750lira'ya bir tshirt aldığını öğrendiğimde ağlayarak uzaklaştığım marka.

edit: 210 liraymış. niye ben 750 lira gibi hatırlıyorum acaba diye düşündüm. geçen muhabbette, oha lan ben 2 sene önce 800 liraya araba alıyordum aq demiştim. galiba oradan aklımda kalan bir dalga motor. gereksiz heyecan için özür dilerim.
  • sürekli veya süreksiz müşterilerinin garip isteklerinin oldugu markadir..

-- merhaba hoşgeldiniz..
    -- merraabağğ ben vitrindeki gömlege bakicaktim..
    -- buyrun..
    -- aaaaa bunun timsahi küçükmüş yaa daha büyük olani var mi?
    -- vitrinde bi timsah var onu verelim size.. nasi uygun görürseniz öyle kullanin.

(bkz: fesupanallah)