• oscar wilde'in kayip siirinde ismi gectigi soylenen guzel oglanin mahlasi.
  • cicek aromali, pek lezzetli bir cay karisimi.
  • earl grey'i animsatmakla beraber, icinde yogun oranda bergamot bulunmadigindan o kadar keskin degildir, narenciye ailesinden cesitli meyvelerin kokusu harmanlanmistir.
  • (bkz: lady godiva)
  • bünyesinde limon ve portakal kabukları bulundurur, biz metroseksüellerin terchidir.
  • earl grey'in karısıdır. (mıdır?) [edit: lady ünvanı lord'ların eşlerine verildiğinden mıdır sorusuna değildir diyerek kendim cevap vermek istedim. budur edit.] ayrıca da hatırlamadığım bir markanın üstüne "feminen çay sevenlere" gibi bir yazıyla süpermarket ortasında kahkaha attırmış çay çeşididir.

(bkz: earl grey)
  • tecrube ettigim acik ara en kral cay. piyasada bulunabilecek her cayi denedim. bu cay bambaska.
  • earl greyin karısıdır.

earl grey, eşi ile hindistanda yaşarken damak tadlarına uygun çay sıkıntısı çekmektedirler. çeşitli karışımlar denerler, meşhur earl grey karışımı ortaya çıkar. ancak lady grey bu karışımı da beğenmez o da kendi damak tadına hitap eden, bergamutu az diğer turuçgilleri çok bir karışımı tercih eder.
  • piyasaya degisikmis gibi biseyler sunmak icin abuk sabuk, uyduruktan karisimlardan uretilen bir mamul diye dusunup onyargiyla yaklasmayin, deneyin. yesil cay, bergamut vb tum caylarin onune gecer, liste basi olur.
  • bergamot, limon ve portakal kabuğu yağları ile aromalanmış bir siyah çaydır. diğer siyah çaylar gibi, kaynamış suda, 2-3 dakika arasında demlenmelidir.
hesabın var mı? giriş yap