• portakal, mavi kantaron ve limon kabukları ile aromalandırılmış harika bir çay.

çay üreticisi ülke olarak geçiniriz şöyle bir ürün ortaya koyamayız, zift gibi çayı güzel çay sanıp "tavşan kanı" diye adlandırırız. tamam o da olsun, isteyen insanın ağzını buran çay içsin de şöyle ürünler de olsun.

tıpkı kahveyi avrupa ile tanıştırmakla övünüp yüzyıllardır cezvede yakılan toz kahve dışında kahve ortaya koyamamamız gibi bu konuda da bağnaz bir mutfağa sahibiz. her çeşit hayvandan süt alınabilen anadolu'da kalitesiz beyaz peynir üretiriz. sonra türk mutfağı aauuuvv bırak ya.
  • earl greyin karısıdır.

earl grey, eşi ile hindistanda yaşarken damak tadlarına uygun çay sıkıntısı çekmektedirler. çeşitli karışımlar denerler, meşhur earl grey karışımı ortaya çıkar. ancak lady grey bu karışımı da beğenmez o da kendi damak tadına hitap eden, bergamutu az diğer turuçgilleri çok bir karışımı tercih eder.
  • earl grey'i animsatmakla beraber, icinde yogun oranda bergamot bulunmadigindan o kadar keskin degildir, narenciye ailesinden cesitli meyvelerin kokusu harmanlanmistir.
  • bünyesinde limon ve portakal kabukları bulundurur, biz metroseksüellerin terchidir.
  • tecrube ettigim acik ara en kral cay. piyasada bulunabilecek her cayi denedim. bu cay bambaska.
  • çantamda olduğunu unutup, açınca yüzüme çarpan kokusuyla kendimden geçtiğim, inanılmaz lezzetli çay. hatta çantamın içindeki fulara kadar sinmiş kokusu, boynuma doladıktan sonra tinerci gibi yüzümü fulara gömüp dolaşmayı planlıyorum.*
  • bergamot, limon ve portakal kabuğu yağları ile aromalanmış bir siyah çaydır. diğer siyah çaylar gibi, kaynamış suda, 2-3 dakika arasında demlenmelidir.
  • değerinin altında muamele gören çay. earl grey dünyanın her yerine yayılmışken, eşinin çayı göreceli olarak pek az üretiliyor ve biliniyor. bence aroması çok daha hoş, ama belki earl grey'e göre daha keskin olması yaygın tüketilmesini engelliyordur.

70 yaşındaki çay tiryakisi babam da, "kahvesever" sevgilim de müdavimi olduğuna göre aslında potansiyeli çok daha fazla. buradan çay üreticilerinin dikkatine sunuyorum. en azından "portakal-narenciye aromalı çay" adı altında bir deneme ürünü sürün piyasaya.
  • piyasaya degisikmis gibi biseyler sunmak icin abuk sabuk, uyduruktan karisimlardan uretilen bir mamul diye dusunup onyargiyla yaklasmayin, deneyin. yesil cay, bergamut vb tum caylarin onune gecer, liste basi olur.
  • twinings collection paketi içindeki 5 tanesini bayıla bayıla içtiğim ve bitirdim harika ötesi çaydır. bu mereti türkiyede nerde bulacağız? :(
hesabın var mı? giriş yap