• akil insan olmak için sadece "artık kan akmasın" cümlesini ezberlemenin yeterli olduğunu hepimize gösteren kadın. bu akşamki aykırı sorular programında enver aysever karşısında konu hakkındaki bilgisizliğiyle gerçekten acınası bir haldeydi, nihat doğan'dan bir farkını göremedim.

istanbul'a dikilen 11 milyon lale' ye aynı soruları sorsak illa ki bir tanesi dile gelir, elle tutulur bir şeyler söylerdi lan. bildiğimiz laleden bir farkın olsun be akil lale.
  • katıldığı aykırı sorular programında akil insan dan ziyade sakil insan profili çizmiştir.

sorulan bir çok soruyu ''konservatuvarda sosyoloji öğretmiyorlar''dan '' ben ortadoğu uzmanı değilim'' e kadar geniş skalada geçiştirdi. akilliğini programa getirmemiş, evde bırakmış zaar.

not: ggciler dadanmadan belirtelim hemen,

turk dil kurumunun internet uzerindeki hizmetidir.

sakil;

1. ağır. 2. sıkıntı veren, sıkıntılı. 3. çirkin, kaba, uyumsuz. 4. a. müz. türk müziğinde bir usul.

http://tdkterim.gov.tr/bts/
  • aykırı sorular'da enver aysever'in soruları karşısında az önce çok güzel bir söz söylemiştir: "siz beni sosyolog sandınız galiba, ben bir oyuncuyum."

hah işte tam da bu, öyle elinde pankartla protesto gösterilerine katılmakla olmuyor bu işler. bu ülkenin kaderini belirleyecek bir konu için seçilmişsen ortalama bir türk insanından daha fazla şey söylemen gerekiyor. yarım saattir dinliyorum hiçbir soruya cevap veremedi, enver aysever'e bile ne düşündüğünü sordu.
  • son süreçteki açıklamalarıyla nur sürer gibi bilgiliymiş gibi konuştuğu konularda ne kadar bilgisiz olduğunu gösteren kişi. madem bilmiyorsun konservatuvarda sosyoloji okutulmuyor diyeceğine ya hiç konuşma yada hakan şükür gibi o konularla büyüklerimiz ilgileniyor benim görevim vitrin süsü olmak de.
  • 10 nisan 2013 tarihli aykırı sorular'daki neredeyse hiçbir soruya cevap verememe durumunu, aczini ve dahi cehaletini gördükçe kendisi için üzüldüğüm şahıs. hasılı, akil insanlar denen grubun genel profilini net bir şekilde anlamış oldum dediklerini hayret içinde dinledikçe.
  • resmen uykumu kaçırdı kadın.
    "laiklik elden gidiyor diye bağırıp duruyorlar" ve "bu ülke laik değil zaten. diyanet işleri başkanlığı kaldırılmalı veya tüm dinlere eşit mesafede olmalı"
    "yeni anayasa çalışmalarına katıldım bir çok şehirde" ve "anayasa yaparken bana mı soracaklar?"
    şu "ne içtiyse ben de istiyorum" klişesi çok fena sıktı farkındayım, ama bu kadının içtiği her neyse, ona ulaşmak da kolay olmasa gerek. çok tuhaf.
    "ben içkimi içerim her şekilde" diyor. hah, mesele tam da o. tuzu kuru olanlar, kendi özel alanlarında içkisini de içer, istediği gibi de yaşar. ama bu lükse olmayanların burnundan getirilir.
    antidemokratik uygulamalara lale mansur gibiler uğramaz. onlar buna üzülür ve protesto eder sadece, ama giderek demokratikleştiğimize de inanırlar. onlar protesto edebiliyorsa yeterince demokratızdır.
    "lale hanım, demokratikleşiyoruz" demeniz yeter. o inandı mı, demokratikleşiriz.
    yazık.
  • baş balerinlik yapmış... ama bugün çıkıp "bale=cinsi sapıklık" çıkarımı yapan adamların özgürlük ve demokrasi getireceğini anlatıyor.

hatta hatırlarsanız konya'da bir öğrenci yurdu patlamıştı. (bkz: konya'da çöken öğrenci yurdu) gerçi ne öğrenci yurdu, çocuklarının beyninin yıkandığı bir kuran kursu... ihmal, hata, kanunsuzluk ne varsa orada vardı ve onlarca çocuk ölmüştü. ölen çocuklardan birisinin babası da "ne yani kızım baleye mi gidiyordu, kuran okurken öldü, şehit oldu" diye kızını öldürenleri savunmuştu. işte şimdi lale mansur gözümde o "baba"dan bile daha aşağıda.
  • "bilmiyorum, ben sosyolog değilim! bu meseleyi açarsak 5 gün konuşmamız gerekir" dedi ortadoğu üzerine bir soruya. bilmediği bir konu üzerinde 5 gün konuşabildiğini belirtince, ister istemez sözlük yazarı olduğunu düşündüren istanbul solcusu kıvamlı, akil baliğ insan diyelim...
  • "yetmez ama evet" dediği için pişman olmuş. kenan evren'in yargılanacağını sanıyormuş. başbakanı, kendisini kandırdığı için cumhurbaşkanına şikayet edecekmiş. canım yurdum sanatçısı...
  • bu dönemde hükümetin her zaman yanında olan sanatçıların başında gelen kadındır. yetmez ama evetçidir. şimdi de akildir. başbakan ne derse o çıkıp bizlere diyecektir. zamanın ötesine dahi gitse bunu söylemek istiyordum rahatladım mı tabii ki hayır! merak ediyorum acaba bu hükümet ne diyecek de onun çıkarlarına ters gelecek, bir piyon - göstermelik olduğunu ne zaman anlayacak?

oyunculuk konusunda ise harika olduğunu düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap