• enver aysever'in tum sorulara 'sizce?' diyerek karsilik veren akil(li)(!) kadindir.
  • ekalliyetle sıkı dost olmak, şiir gecelerinde dinleyen olmak, özgürlük na'raları eşliğinde özgün filmlerde rol almak, sivil toplum örgütlerinde savunucu olmak gibi popülerlikleri entelijansiya algısına hakimmiş gibi yutturmaya çalışan bir kişi. tatlı su akili.
  • laiklik endişeniz var mı sorusuna türkiye zaten laik bir ülke değil ki şeklinde cevap vermiş kişi. anlaşılan abla siyasete girmeden siyasetçi olmuş. sana sorulan soru o değil ki. mevcut durumdan daha kötüye bir gidiş olacağından endişe ediyor musunuz diye soruluyor sana. ancak daha kötüye gitmeyeceğine kendisi de inanmıyor olacak ki net bir şekilde "hayır laiklik konusunda bir endişem yoktur." diyemedi. ayrıca ortadoğu ile ilgili kendisine sorulan sorulara ben sosyolog değilim diyerek yanıt vermekten çekindi, tebrik ederiz. ancak aynı hassasiyeti anayasa konusunda da gösterirse memnun oluruz zira kendisi bir hukuçu değil.
  • akil insan olarak seçilmiş bu şahsın tarihe geçecek sözü (bkz: akp'ye oy vermedim chp'ye günahımı vermem) sözüm ona bu insan çözüm sürecini halka anlatmak bizleri bu süreçten bilgi sahibi etmek için seçilmiş ama chp'ye günahını vermeyeceğini söylemiştir. peki bu insan görevini yaparken karşılaşacağı chp'li hakla ne anlatacak? sizin desteklediğiniz partiye günahımı vermem ama bakın çözüm süreci şudur diyecek ve bir de milletin dinlemesini mi bekleyecek? onu bırak kendisi akp'ye de yakın hissetmediğini söylüyor(inanmasak da) bu akp'li seçmen de bu insanı takar mı?

söylemeden edemeyeceğim kendisi balyoz ergenekon gibi davalar daha görülmeden iddianame daha yazılmadan kendisi iğrenç yakıştırmalarla insanlara iftira atıyordu. iddianamede ki hayali iddialara artık çoğu kişi inanamadığı için kendisi de o çıktığı deliğe yeniden girmişti ki akil insan olarak yeniden aramıza girdi.

kaç milyon insanın oyunu almış iki partiye de bu şekilde sözler söyledikten sonra bu insanın çözeceğini inanılan sorun yerinde kalsın daha iyi..
  • amerikalı filmi ile doruk noktasına ulaşmamı sağlayan akıl insan.
  • bütün derinliği, "muhafazakarlaşma hakkında ne düşünüyorsunuz" şeklinde sorulan soruya, "içkimi içerim!" diye cevap vermekten ibaret "akil" insan.
  • akil olup olmadığını bilmediğim ama dünyada ne olup bittiğinden zerre haberinin olmadığına emin olduğum, ülkem ünlüsü...
  • akil insan olmak için sadece "artık kan akmasın" cümlesini ezberlemenin yeterli olduğunu hepimize gösteren kadın. bu akşamki aykırı sorular programında enver aysever karşısında konu hakkındaki bilgisizliğiyle gerçekten acınası bir haldeydi, nihat doğan'dan bir farkını göremedim.

istanbul'a dikilen 11 milyon lale' ye aynı soruları sorsak illa ki bir tanesi dile gelir, elle tutulur bir şeyler söylerdi lan. bildiğimiz laleden bir farkın olsun be akil lale.
  • akil insan olarak ülkesinin birliğine katkı verecek büyük sanatçı.

ömrü bu ülkeye vermekle geçen lale mansur, "yine mi ben" demeden bu kutlu yolda emin adımlarla yürüyor.

arkasındayız.
hesabın var mı? giriş yap