şükela:  tümü | bugün
 • eskişehir'de eski adı süreyya pastanesi olan kesinlikle türkiyedeki en iyi petifürleri yapan hatta neredeyse tek ürünü bu olup ününü ona borçlu olan muhteşem pastanedir.

  aynı aileden geldiklerinden bir süre sonra ayrılma kararı alınmış, ayrılan kardeş süreyya pastanesi ismi ile devam etmiş fakat çok kötü petifürler yapabilmeyi başarmıştır. fakat azizliğe bakın ki eski isminden dolayı müşteriler bilmeden hala giderler fakat eski tat orada değildir artık.

  halbuki isme değil yere gitseler lalezar pastanesinde kesinlikle ülkenin en lezzetli kaliteli petifürlerini yiyecekler haberleri yok.

  muhakkak deneyiniz,yanılıp süreyya'ya gitmeyiniz, eskişehir' deki tavsiye edilebilecek parmakla az sayıdaki tatların içinde belki de en üst sırada gelir.
 • yediğim en iyi petifürü yapan yer. buna benzer bir de kasımpaşada marla pastanesinin mutluluk topları var. (bkz: marla pastanesi) ama lalezarın petifürleri açık ara önde. yemeden eskişehirden ayrılmayın.
 • sevgili eskişehire gezmeye gelmiş ya da eskişehirde yaşayan arkadaşlar, gözünüzde abartmayın benim gibi. petifürü güzeldi evet ama dillere destan bir olay olduğunu düşünmüyorum.
  yemeden eskişehirden ayrılmayın biraz abartılı bir cümle.