• sarisin kiz ( roberta brito ) guncel bilgileri

(bkz: #105670778)
  • senelerdir sanıyorum jenifer lopez sampling yaptığından beri ara ara klibini açıp hayatı sorguladigim şarkı.bu klipten bahsediyorum.

aşağısı daha önce izlemeyenler ve ön yargısız izlemek isteyenler için spoiler.

--- spoiler ---

bazen diyorum keşke bir latin amerika sahilinde sabahtan akşama kadar dans etsem ve hayattaki tek derdim dans edebilmek ya da edememek olsa... öyle bir gamsız dans ediliyor. böyle bir ara ibrahim tatlıses klibine bağlayacak oluyor diyorsun tam arabesk olacak. yok olmuyor sadece ve sadece hunharsizca dans. öyle ki tek misin cift misin derdi bile yok. arada partner bulamayanlari da tren gibi gruplara ekleyip dans etmeye devam ediyorlar. hanımlarin etekleri mi uçuşuyor popolari gözüküyor umurlarinda değil. beyler güneşin altında üstleri çıplak ter koktuk mu amele yanığı olduk mu vb dertleri yok. güneş öbür tarafa mi gitti tek sıra halinde dans ediliyor. dans ede ede başka lokasyona da gideriz sorun yok. kötü adam mı yaklaşıyor onu da dans la elimine ederiz. güneş mi battı daha bile iyi oldu. şimdi de serin serin dans ederiz.

--- spoiler ---
  • gunumuzde hala dans edilmektedir. ancak baska bir isim altinda:
    (bkz: brazilian zouk)
  • mayıs sıkıntısı'ndaki sadık karakterinin çakmağından çıkan müziktir. şu sahnede mevzusu geçmektedir.
  • bu filmin yaşar alptekinin çevirdiği türk versiyonunu arıyorum ama hiçbir yerde bulamıyorum. bilen varsa yeşillendirirse sevinirim.
  • küçüktüm o zamanlar anneme gidip "lambada neden yasak dans biliyor musun? çünkü bu dansı yapanlar hamile kalıyormuş" demiştim. evet.

(bkz: 90'larda çocuk olmak)
  • klibinin sonu trenle biter.
  • ezgisine ilk jetonla çalışan ve peluş oyuncak veren makinelerde aşina olduğum portekizce şarkı, bugün çalışırken aklıma geldi, dinledim.

insana dans etme isteği getirir. dans etmem diyen insanı bile ayağa kaldırır, o kadar iddialıyım.

bence tam bir brezilya çiftetellisi. yaşlanmışız be.

edit: ekleme
  • lambada deyince çocukluğum aklıma geldi. müziği kulağımda lambada eteğimde vardı. 90lar güzel günler geride kaldı.
hesabın var mı? giriş yap