• bu alanda dt galip gürelin çıkardığı bir kitap mevcuttur. dişlerin ön yüzlerinden aşındırarak üzerine porselen yada kompozit maddesiyle estetik sonuçlar yaratılan bir tedavi yöntemi
  • dişlerin ön yüzlerine yapışan porselen laminalardır.dişinizin ön yüzeyinden sadece 0.3-0.7 mm aşındırıyolar ve üzerine incecik laminate porselen yerleştiriyolar..bu kadar basit/acısız!*` :pahalı`.(rezin simanlarla yapıştırıldığından sökülmesi pek bi zor,dişinizden kolaylıkla ayrılmaz).artık ne sigara,ne çay,nede kahve dişlerinizde kötü renk oluşumuna neden olamayacaktır.aynı zamanda memnun olmadığınız ağız görüntünüzden(aşınmış,renklenmiş,çapraşık,şekli bozuk dişler..)de kurtulmuş olmanız da cabası!
    dikkat etmeniz gereken tek şey gittiğiniz diş hekimi..

http://chandlercosmeticdentist.com/…efore-after.png
    http://drpdc.com/images/veneer.jpg
  • sadece porselenden değil zirkonyum, tam seramik, lityim dislikat gibi bir çok estetik materyalden yapılabilen dişlerin çoğu zaman sadece ön yüzeyini kaplayan, sabit protezdir.günümüzde özellikle lityum dislikatla güçlendirilmiş tam seramik şeklinde yapılmaktadır.
  • tanım: dişlerin küçük bir miktar aşındırılarak ya da hiç aşındırılmadan uygulanan estetik diş tedavisi.
  • diş hekimimin kardeşimin iki ön dişine yaptığı uygulama.

ancak sanki dişlerin birinde tırtıklı bir yüzey var. bu normal mi bilmiyorum. ayrıca bunu düzeltmek istesek lamineler geri çıkar mi bu da meçhul. maalesef internette bu sorular için cevap bulunmamakta.
  • doğallığı iyi ellerde yapıldığında asla belli olmayan diş kaplaması.

diş hekimlerinin bile fark edemeyeceği "doğallıkta" yapılabilir.

ama insanların beyaz diş sevdası yüzünden hollwood smile çukuruna düştüğünden beri artık ben kaplamayım diye bağırıyor insanların ağzında.

hem doğallık, hem güzellik için en iyi tedavidir.
  • ön üst dişlerimdeki diastemayı kapatmak için iki adet zirconium veneer uygulattım. dişlerim çok açık değildi bu zamana kadar çok da rahatsız etmiyordu ama bir değişiklik istedim. sonuç: inanılmaz. tabi ki profesyonel ellere kendinizi teslim edin, abidik gubidik yerlere değil. sonuçta yapılan iş sanat.
hesabın var mı? giriş yap