• şu ana kadar kazık yemediğim tek esnaf herhalde bu lastik tamircileri olsa gerek. belki 10-15 kez işim düştü; patlak lastiğimi yaptırdım, lastik değiştirdim ya da havalarını kontrol ettirip tamamlattım ve hiçbir zaman kazık yemedim. bu yüzden lastik tamircilerinin genel olarak dürüst insanlar olduğunu düşünüyorum.
  • kardeş o kazığı yemişsindir de hissetmemişsindir. herhangi bir ustaya işi düşüp de düdüklenmemek zor zenaat ülkemizde. aslında çoğunlukla farkediyoruz da aman iş görülsün ağzımızın tadı bozulmasın diye farketmemiş gibi yapıyoruz.

(bkz: azdan az çoktan çok gider)
  • hayatımda duyduğum en ilginç genelleme!
  • lastik tamir oluncaya kadar başında beklersin. her şey gözünün önünde olur.
  • katıldığım önermedir.
    geçenlerde patlayan lastiğe sprey sıkıp birkaç sokak ötede bulduğum tamirciye gittim. 15 dk kadar uğraştı adam. o köpüğü temizledi, yamadı etti, borcum ne kadar dedim 20 lira dedi. köşede duran tabelaya baktım yanılmıyorsam lastik tamiri 30 lira yazıyordu. büyük şehirde 20 liraya herhangi bir iş yaptırmak mümkün olmadığı için baya şaşırdım.
  • olm cok guzel baslik lan sjsksjds haklarini teslim etmeden duramamis

tanim: sahane bir tespit
  • kesinlikle katıldığımdır
  • sanayi esnafından bi’biçimde sıyrıldıklarını ben de hissederim. fakat kendimce bi tanım yapamamıştım, demek ki dürüstlükle öne çıkıyorlarmış.
  • seferihisar'a giderken mola vermiştik. mola sonrası arabaya biner binmez o ıssızlıkta hızır gibi bir adam yetişip pardon arabanızın lastiği patlamış uyarısı verdi. acilen indik tabi, harbiden de lastik yerleri öpüyor ki mola yerine girerken o tekerin inik olmadığına yemin edebilirim. eee ne yapacağız bu dağ başında derken bakın dedi yan tarafta bir lastikçi abimiz var isterseniz ona gösterin! bak sen şu işe! telefon bile çekmeyen yere lastikçi açılmış ve şansa bak sen aniden teker iniyor! oldu gözüm, bizde yedik.
    aklıma cam kıran camcılar gelmediyse ne olayım. kısacası hepsi öyle ak kaşık değil. bu ülkede hiç bir sektör yüzde yüz namus timsali değil.
  • kesinlikle doğrudur, sanayi/esnaf sektörünün en doğru ve dürüst adamlarıdır.
hesabın var mı? giriş yap