1. yeni neslin secimi.
    eko dinamik bir aalet
    sevisirken yemek yiyip ayni zamanda sigara icerken nefes alip,
    veren insan misali multi tasking yetenegi olan bir aalet
    linux : ay i$iginda sevkilinle dans eder gibi...
  2. energzer pilleri kullanan ve beyzbol sopasıyla billgates in kafasini ucuran kucuk oyuncak penguen.
  3. bana "kernel panic" diyerek windows un banal hatalarindan kurtuldum dedirten isletme sistemi(bkz: kernel panic)(bkz: banal)(bkz: mavi ekran)
    ha bi de copyleft mantiginda adamlar
  4. tam mikrosoftun mavi ekranindan kurtuldum derken "kirmizi ekran" veren, yine de hatalari ve gunahlari ile hastasi oldugum isletim sistemi
  5. anti-windows olarak kabul gören os.
  6. kizgin kumlardan serin sulara atlamak gibin
  7. linux da kernel panic alabilmek pek kolay birşey değil, kernel derleme işlemi sonunda yanlış derlenmiş bir kernel verebilir, kernel derleyecek kadar da linux bilen adamın bundan yakınması pek normal değil....
  8. bu kelimenin okunuşu konusuna gelince,
    kelimeyi bulan kişi yani linus torvalds gibi okumak en mantıklısı zannımca, yani linuks şeklinde okunmalı... linaks, laynaks gibi amerikanvari ingilizce kullanmak yersiz ve anlamsız...
  9. ibmin yüksek sesle telaffuz etmese bile kendi geliştidiği unix sistemi olan aix yerine force etmeye çalıştığı ve geliştirilmesinde katkıda bulunduğu kernel.
  10. dusuk seviye/ortalama kullaniciya hitap edebilmek icin henuz zamana ihtiyaci olan os

linux hakkında bilgi verin