• (bkz: su savaşı)
    gözyaşları belli olmuyor o açıdan.
  • gömleklerine imza attıran kızların yanına gidip, ''aaa bu imzayı kim attı'', ''aaa şu imzayı kim attı'' bahanesi ile göğüsleri ellemek.
  • sinifa gitmek,
    son bir kez siralara, tahtalara bakmak,
    tahtaya bir iki sey karalamak, kimsenin okumayacagini, silinecegini bile bile,

1998de bunlari ogrenci olarak,
    2011'de ise ogretmen olarak yapmak.

ortak noktasi olan hüzün'de bulusmak.

vedalar acitir...
  • bazı kişilerle ömür boyu görüşmemek üzere ayrılmak.
  • gider ayak sevdiğini söyleyemediğin kıza seni seviyorum diyip anlamsızca yüzüne bakmak.
  • vakt-i zamanında söylenmiş "hocayı dövücem, müdürün arabasını çizicem, bütün camları kırıcam" gibi talihsiz anarşik açıklamaları unutmak.
  • karne için okula gittim. içim kıpır kıpırdı. karne için falan değil ha. ilkokul çocuğumuyuz olm. lise ile bağlarımı koparacağımdan, götü kalkık liseli sınıf arkadaşlarımdan kurtulacağımdan ve her gün kabirazabi.exe'yi çalıştıran tırtın tırtında lisemden sınırsız firar edeceğimden dolayı içim kıpır kıpırdı. önce okulda gezdim. okula dair anımlarımı canladırmak için değil ha. karı kızı kesmek için olm. kendimce piyasa yaptım. ümit besen'den "ilk aşkım sevgilim, liselim benim" şarkısı dilimden dökülüyordu. sınıfa girdiğimde sınıfın yarısı yoktu. milletin götü kalkıktı ya, elemanlar karneye bile gelmemişlerdi. sanırım karnelerinin evlerine gönderileceğini zannediyorlardı.

uzatmayayım, karneyi aldım. her zaman ruhumu karartan, duvarları sarı renkli ama iç burkan gothik temalı okuldan çıkmak için sabırsızlanıyordum. okula sesli, gözümde kefenlediğim öğretmen ve arkadaşlarıma sessiz bir şekilde hastırı çektim. ve özgürlük...
  • cappy vişne suyunun içine votka koyarak, okulda sarhoş sarhoş dolaşmak. kendimizce büyük bir tabuyu yıktığımızı düşünmüştük.
  • mezuniyet gecesi dönüşü kaza yaparak ölen en sevdiğin arkadaşlarından birinin cenazesine katılmak ağlamak ağlamak ...
  • lise hayatı yatılı geçmişse yurt dolabının kenarlarına, yatagının başucuna küçük izler, sözcükler, isimler bırakmak, iç çeke çeke yemekhanede son lokmalarını yutmak, kantinciyle vedalaşmak, okulun en özel en gizli köşelerine son vefa borcunu ödemek ve kapıdan çıkarken arkanı dönüp gözlerini silmek...
hesabın var mı? giriş yap