iker

  • aklıselim (564)
  • 546
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

gökhan gönül

zico, aziz yıldırım'la konuşur, 'gökhan gönül'ü alalım' der. aziz yıldırım dönemin antrenörünü çağırır 'bu adamı sen soktun di mi hocanın aklına' der. zaten gökhan'ı fenerbahçe'ye metin diyadin önermiş, referans olmuştur. öyle ya da böyle gökhan gönül fenerbahçe'ye imza atar. aziz yıldırım kuru, kısa boylu gökhan'ı ilk gördüğünde o antrenöre, 'alalım alalım dediğiniz bu simitçi(!) miydi?' der. gökhan bu kulübe ikinci ligden 'simitçi' olarak gelmiştir. ilk 11'de çıktığı ilk maçtan itibaren de formasını kimseye vermemiştir. öncelikle bunun altını bir çizelim.

şimdi gelelim günümüze; eğer mesele paraysa; aziz yıldırım kendi ağzından söyledi; "1.710 bin euro garanti ücret alıyor. bunun yanında yaklaşık 20 bin euro maç başı ücreti var. ligde 22 maç, avrupa'da da 8 maç kadroya girmiştir. bizden istediği ücret 2.750 bin euro garanti para ve diğer şartlar + menajerine de 500 bin euro. sezonluk 3.6 milyon eurolara gelen bir ücret. vergisiyle 4 - 4.300'lere gelen bir ücret. bu ücreti fenerbahçe spor kulübü artık veremez. bizim önerimiz 2 milyon euro + diğer şartlar evet. yöneticiler de 250'de biz aramızda toplayalım verelim demişlerdir ama onlar istedikleri rakamdan aşağıya inmemişlerdir" diyor.

evvela şunu ortaya koyalım; gökhan'ın beraber aynı çizgide oynadığı arkadaşları; bruno alves: 2.5 m euro garanti, kadlec: 2.1 m euro garanti + 10.000 euro maç başı, kjaer: (kap'a bildirilmedi, tahmini minimum 3 m euro) alıyor.

bugün fenerbahçe'ye uefa'dan yaptırım geliyorsa bunun suçlusu ne gökhan'dı, ne caner'di ne de mehmet topal'dı. suçlular bu 3 türk oyuncudan fazla kazanan kadlec, kjaer, alves, van persie, nani, meireles veya diego da değil. suçlu 3 temmuz'dan sonra gayet de iyi yapılılanmasına rağmen sonra yine abuk subuk transfer ücretleriyle dengeyi bozan aziz yıldırım ve yönetimidir. yani meseleyi paraya indirgeyen fenerbahçe yönetimi farkında değil, haksız. buna itiraz edeni anlamam mümkün değil, sanmıyorum ki o kişi, aynı işi onun kadar ya da ondan daha kötü yapan iş arkadaşı ondan çok kazanınca mutlu oluyor.

bugüne kadar da 'adam' damgasını yapıştırdığınıza göre gökhan'ın son açıklamasını kaale almışsınızdır. kendisi orada sorunun para olmadığını gayet açık ifade ediyor. demek ki derdi başka. bilen var mı? şu ana kadar somut bir şey ortaya koyan olmadı. "kendisine olan yaklaşımdan hoşnut değil" dendi. aziz yıldırım ve yönetiminin de yaklaşımını insider bilgilerle kanıtlamaya gerek yok, zaten her konuştuğunda insanlara nasıl üstten, kibirli baktığı görülüyor.

evet, parada anlaşılamadığı için yollar ayrılıyor olabilir ama tekrar ediyorum bu mesele para meselesi değildir. herkes rıdvan dilmen'i paylaşmış, ben de feyyaz uçar'ın beşiktaş'tan ayrılışını paylaşayım; hatırlarsınız feyyaz uçar da bir günde aniden fenerbahçe forması giyenlerden biriydi. yıllar sonra bizzat ben sordum n'oldu da fenerbahçe'ye imza attınız; (rakamlar aklımda değil, sallayacağım) "sözleşme görüşmesi yaparken bana 12.000 lira önerdiler. ama rıza ve birkaç arkadaşımız 15.000 lira alacaktı. ben bunu kabul edemezdim. ben 12.000 liraya oynarım sorun o değil ama biz hep beraber aynı parayı aldık, onlar 15.000 alıyorsa benim de 15.000 almam gerekirdi. ben oynarım desem de psikolojik olarak rahatsız olurum kendimi veremem."

bu arada mehmet topal'ın da diego ile aynı parayı istediğini ekleyelim.

devamını okuyayım »